Marka Renault nieprzerwanie od ponad 100 utrzymuje się w czołówce sprzedaży samochodów osobowych w Europie. Polacy, którzy podchodzą mocno sceptycznie do francuskich aut, na co mają głównie wpływ często nie mające wiele z prawdą stereotypy, również dali pojazdom spod logo srebrnego rombu duży kredyt zaufania. Na rodzimym rynku nowe samochody Renault są kupowane przede wszystkim przez firmy. W 2020 roku jedynie około 25 procent wszystkich rejestrowanych samochodów osobowych trafiło do indywidualnych klientów. Wpływ na to ma bez wątpienia kryzys, w którym ludzie szukają jak zawsze oszczędności, przez co przekładają zakup samochodu na lepszy czas. Ponadto Polacy dużo chętniej kupują samochody z rynku wtórnego. Niezależnie od preferencji salon samochodowy Renault – Dyszkiewicz w Konstancinie-Jeziornie (https://dyszkiewicz.renault.pl/) pomoże dobrać najlepsze auto w wybranej kategorii. Walka o podium była najbardziej zaciekła o drugie miejsce w klasyfikacji sprzedaży aut Renault klientom indywidualnym. Model z pierwszego miejsca od lat plasuje się na pierwszym miejscu i wszystko wskazuje, że długo jeszcze nie odda palmy pierwszeństwa w sprzedaży samochodów Renault.

1) Renault Clio: liczba sprzedanych sztuk 1708

Lider sprzedaży, który posiada wszystkie cechy, których oczekujemy od sprytnego samochodu miejskiego klasy B. Jest to typowy hatchback, który w najnowszej wersji został skróceniu na rzecz zwiększenia innych jego wymiarów. Niezmiennie w każdej wersji przestronny i wygodny w codziennych podróżach w miejskiej dżungli. Jako jeden z pierwszych modeli samochodów miejskich w 2020 roku otrzymał dodatkową jednostkę w wersji hybrydowej. Ponadto Renault Clio występuje również w wersji z zamontowaną, fabryczną instalacją LPG, która jeszcze bardziej zmniejsza koszty jego eksploatacji.

2) Renault Megane: liczba sprzedanych sztuk 722

Podobnie jak Renault Clio w 2020 roku trafiła na rynek jego wersja po lekkim litftingu. Pod maskę zawitał silnik 1.5 dCi z automatem EDC. W przypadku tego samochodu poskutkowało to powstaniem mieszanki, łączącej ultra oszczędnej i całkiem dynamicznej jazdy. Jego wnętrze jest bardzo minimalistyczne nawet w porównaniu do tańszego Clio, co odbiło się na niższej ilości sprzedanych sztuk.

3) Renault Kadjar: liczba sprzedanych sztuk 687

Ostatni na podium, choć równie warty uwagi co poprzednicy kompaktowy crossover Renault Kadjar, został okrzyknięty ,,poszukiwaczem przygód”. Projektanci i konstruktorzy odrobili pracę domową i model z 2020 roku uległ znacznej poprawie. Teraz Kadjar sprawdza się świetnie zarówno podczas jazdy po mieście jak i poza nim. Problemem jednak, który wciąż nie został poprawiony jest dość sztywna płyta podłogowa. Kierowcy docenili w nowym Renault Kadjar bardzo płynną pracę automatycznej skrzyni biegów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here