Na budowach ma się zawsze mnóstwo obowiązków i każda szanująca się firma bierze na jej plac wielu pracowników. Każdy z nich powinien mieć kask, by nic nie spadło mu na głowę, oraz kamizelkę odblaskową. To wszystko po to, aby pracownik był bardziej widoczny szczególnie po zmroku, ale kamizelka w dzień też się przydaje. Sam sprawdziłem to pracując w jednej z większych firm w branży budowlanej. Czasem gdy zlecenie mocno nas goni, trzeba wręcz biegać za wszystkim wokół i streszczać się z pracą. W takim momencie bardzo łatwo kogoś nie zauważyć, bo stracić koncentrację. Kamizelki odblaskowe i cały ubiór budowlańca, to wręcz niezbędne oporządzenie w takich sytuacjach.

Na budowie ważny jest każdy pracownik i nie ma większego znaczenia, czy jest się inżynierem, czy kilka dni wcześniej rozpoczęło się pracę jako pomocnik budowlany. Dla każdego znajdzie się jakaś praca i tak naprawdę każdy ma jakąś rolę. Z reguły to co mamy zrobić wyznacza nam z samego rana nasz przełożony. Może to być szef całej firmy, bądź typowy brygadowy, który jest wcześniej przed wyjazdem na budowę wyznaczony przez szefa. To on powie nam na początku, ile łopat piasku na worek cementu mamy wrzucić do betoniarki i doda nam z początku otuchy, by nasza praca szła nam lepiej. Wiadomo, że początkująca osoba w pracy musi się wielu rzeczy przyuczyć.

Na szczęście pracując na budowach spotykałem wielu dobrych ludzi, którzy widząc, że sobie nie radzę, pomagali mi często i podawali pomocną dłoń. W późniejszym czasie, gdy byłem już bardziej zaawansowanym pracownikiem, to ja mogłem się im odwdzięczyć i pomóc coś również. Wiadomo, że ta karma o której mówi się w życiu, wraca do dobrych ludzi i tyle dobra ile kiedyś damy, tyle wróci do nas w przyszłości. Nie stanie się to może od razu i często będziemy musieli na to długo czekać, ale cierpliwość to cecha najlepszych i zostanie nam to na pewno w życiu wynagrodzone. Praca na budowie jest ciężkim kawałkiem chleba, ale jeśli złapiemy wprawę i nauczymy się robić efektywnie, to spodoba nam się to.

czasabsolwenta.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here