Czy człowiek mógłby żyć bez sztucznych źródeł światła? Z całą pewnością tak, jednak funkcjonowanie takie byłoby niezwykle trudne. Nie powinno więc dziwić, że istnieje mnóstwo urządzeń mających pomagać nam w rozpraszaniu ciemności w najróżniejszych sytuacjach. W tym tekście zajmiemy się dwoma cichymi bohaterami podróży – lampkami rowerowymi i latarkami samochodowymi.

Dlaczego musisz mieć latarkę rowerową?

Mówiąc o oświetleniu rowerowym i latarkach do roweru nie da się ukryć, że rola tych źródeł światła jest zupełnie inna. W końcu pierwsze z nich jest obowiązkowym wyposażeniem jednośladu, które służy poprawie widoczności. Drugie to z kolei element dodatkowy, który w żadnym stopniu nie zastępuje lamp samochodowych. Trzeba jednak podkreślić, że oba rozwiązania są niezwykle przydatne i na pewno powinno się w nie zainwestować. W przypadku lampek rowerowych ich użycie po zmroku lub w trudnych warunkach jest wymagane prawem i przede wszystkim pozwala na dużo szybsze zauważenie cyklisty przez innych uczestników ruchu. Dodatkowo też mocna latarka przednia pozwala na zdecydowane ułatwienie jazdy, gdyż oświetla ewentualne dziury, leżące gałęzie, kamienie czy inne przeszkody. To z kolei również przekłada się na większe bezpieczeństwo.

Latarki samochodowe – kiedy się przydają?

Jak już wspomnieliśmy, latarki samochodowe odgrywają zupełnie inną rolę. W końcu przecież reflektory – i to nie ważne, czy halogenowe, ksenonowe czy ledowe, są mocniejsze od większości dostępnych na rynku latarek. Co więcej, oświetlają one drogę w konkretny sposób, by jednocześnie zapewniać dobrą widoczność i nie oślepiać osób nadjeżdżających z naprzeciwka. Mimo to praktycznie każdy doświadczony kierowca potwierdzi, że nocny wyjazd bez dodatkowej latarki jest proszeniem się o kłopoty. Takie ręczne źródła światła przydaje się przede wszystkim w sytuacjach niespodziewanych, takich jak awaria silnika, przebicie opony czy brak paliwa. Wówczas to pozwalają one na dość swobodne zajrzenie pod maskę, ocenienie stanu pojazdu, ułatwiają wymianę kół czy też pozwolą na dużo bezpieczniejsze dotarcie pieszo do stacji benzynowej, czy zabudowań. Co warte podkreślenia, latarka może się też przydać w sytuacjach prozaicznych, gdy konieczne będzie np. wyszukanie czegoś w nieoświetlonym bagażniku, czy schowku.

Na co zwracać uwagę, podczas zakupu latarek rowerowych i samochodowych?

Rola oświetlenia rowerowego i latarek samochodowych jest wiec nie do przecenienia. A na co zwracać uwagę podczas ich zakupu? O odpowiedź na to pytanie poprosiliśmy specjalistę ze sklepu https://elatarka.pl.

Lampki rowerowe i latarki samochodowe to dwa zupełnie inne typu produktów. Nie znaczy to jednak, że podczas ich wyboru kierować się trzeba zupełnie innymi kwestiami. Przede wszystkim w obu przypadkach warto postawić na rozwiązania typu LED, które zapewniają większą wydajność i moc światła. Dobrze jest też postawić na rozwiązania wyposażone w akumulator, co umożliwi ładowanie ich z w domu lub też poprzez gniazdo 12 V lub USB w samochodzie. Spore znaczenie ma też zabezpieczenie urządzeń przed wodą i pyłem, które powinno być na poziomie minimum IP44, a najlepiej wyższym. Co jasne nieco inaczej wygląda kwestia parametrów świecenia. Lampki rowerowe muszą przede wszystkim spełniać wymagania przepisów dotyczących obowiązkowego wyposażenia pojazdów. Z kolei w przypadku wielofunkcyjnych latarek do samochodu mamy pełną dowolność. Dobrze jednak postawić na model niewielkich rozmiarów, który jednak będzie na tyle mocny, by skutecznie oświetlić nie tylko dany punkt, ale też nieco większą przestrzeń. Dobrym rozwiązaniem mogą być w tym przypadku produkty wyposażone w magnes czy też stojak, co ułatwi wykonywanie doraźnych czynności naprawczych.

Gdzie kupować dobre latarki na rower czy do samochodu?

Bez wątpienia latarki rowerowe i samochodowe, jak latarki rowerowe dostępne na elatarka.pl, to bardzo przydatne urządzenia. Niestety jednak nie wszystkie dostępne na rynku modele tych typów są godne uwagi i zakupu. Dlatego też dobrze jest szukać ich w profesjonalnych sklepach, które zapewnią nie tylko szeroki wybór produktów i dokładne opisy techniczne, ale też często organizują promocje i wyprzedaże. Warto przy tym też dodać, że kupując w nich, ma się też gwarancję, że wybrane latarki będą fabrycznie nowe i w pełni sprawne, a sama transakcja przebiegnie szybko i bezpiecznie.

Dobra lampka rowerowa czy latarka samochodowa LED to skarb i niezbędna pomoc podczas jazdy nocą. Opłaca się więc stawiać na markowe produkty, które odwdzięczą nam się wytrzymałością, niezawodnością i długim czasem działania

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here