W wieku około pół roku pierwszy wózek, który zostanie zakupiony dla dziecka zaczyna być za mały. Gondola może być już ciasna i dziecka nie będzie można w niej już wygodnie położyć. Dodatkowo maluch zaczyna już siadać i denerwuje się jeśli widzi tylko wózek, nie mogąc się podnieść. Należy wówczas zakupić nowy wózek, ale przed tym zastanowić się jaki będzie lepszy wózek spacerówka czy parasolka?

Wózki spacerowe ze sklepu boboking.pl najczęściej występują jako komplet składający się z trzech części. Jest to wózek spacerowy, gondola i fotelik samochodowy do ok. 9 kg. Sprawia to, że zakup takiego wózka jest ekonomiczny i sprawdzi się na długo. Duże koła z oponami, a nie z gumowymi nakładkami sprawią, że prowadzenie wózka będzie wygodniejsze na nierównościach.

Niektóre wózki tego typu posiadają możliwość blokady oparcia w pozycji leżącej, da to komfort w przypadku długich spacerów jeżeli maluch będzie chciał położyć się spać. Dodatkowo blokada kół do jazdy na wprost pozwoli łatwiej kołysać dziecko jeśli np. będziemy chcieli posiedzieć na ławce. Pasy bezpieczeństwa w foteliku mogą być wykonane w standardzie pięciopunktowym. Zapewni to wygodę dla dziecka oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa. Warto aby miały one dodatkowe ochraniacze które zabezpieczą przed obtarciami naszej pociechy.

Ważne jest również, aby budka mogła mieć szeroki zakres regulacji co ochroni dziecko przed wiatrem czy słońcem. Wózki spacerowe ze sklepu www.abcgps.pl wykonane są z nowoczesnych materiałów co powoduje, że ich waga nie jest duża mimo sporych gabarytów. Są pewne w prowadzeniu, a ich konstrukcja umożliwia złożenie w łatwy sposób co pozwoli na spakowanie wózka do bagażnika samochodu. Mimo wszystko drugi typ wózków jakim są parasolki w przypadku starszego dziecka prawdopodobnie sprawdzi się lepiej.

Spacerówka parasolka jest przeznaczona dla większych dzieci. Jest to spowodowane mniejszą możliwością regulacji, chociaż w ostatnim czasie producenci wprowadzili na rynek modele parasolek, które podobnie jak spacerówki mają możliwość położenia oparcia w pozycji do spania. Wózki tego typu są znacząco lżejsze od spacerówek ze względu na prostszą konstrukcję. Można je szybko złożyć i wygodnie wnieść np. po schodach w bloku. Po złożeniu zajmuje również mniej miejsca niż standardowa spacerówka co sprawi, że będzie dobrym rozwiązaniem dla osób z małym samochodem jak i mieszkaniem. Pod siedziskiem w większości wózków znajdziemy specjalny kosz do umieszczenia zakupów. Ułatwi to ich przewożenie bez zbędnego wysiłku. Koła tych wózków są mniejsze, ale nadal pewne w prowadzeniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here