Jakość druku wyraźnie spadła? A może dostałeś komunikat od sprzętu o konieczności wymiany wkładu? By móc dalej korzystać z tego urządzenia, musisz szybko kupić odpowiednie komponenty barwiące. Podpowiadamy które tonery do drukarek wybrać!

Wiele osób myśli, że określenie „tusz” oznacza każdy rodzaj wkładu do drukarki. Nie jest to jednak prawda. Właściciele modeli laserowych muszą kupować zupełnie inne kartridże. Są one wypełnione specjalnym proszkiem, który pod wpływem wiązki lasera zmienia się w płyn. Czy oznacza to, że każde urządzenie musi mieć inny wkład? Wyjaśniamy jakie są tonery do drukarek!

Oryginalne tonery do drukarek

Zawsze musi przyjść taki moment, w którym drukarka odmówi posłuszeństwa. Najczęściej objawia się to coraz bledszymi wydrukami. Zwykle urządzenie samo zasygnalizuje w jakiś sposób kończący się wkład barwiący, co wiąże się z koniecznością jego wymiany. Wtedy wiele osób staje przed wyzwaniem pierwszego w życiu kupna takiego komponentu. Nie wiedząc czego właściwie należy szukać, odruchowo większość wchodzi na stronę producenta sprzętu i wpisuje nazwę posiadanego modelu urządzenia. W ten sposób można znaleźć oryginalne tonery do drukarki.

Producenci sprzętu poligraficznego zawsze zachęcają do zakupu markowych wkładów. Mają one gwarantować najwyższą jakość i trwałość wydruku, najżywsze kolory oraz bezpieczeństwo użytkowania. Oryginalna część daje też stuprocentową pewność kompatybilności z drukarką, a w razie jakichkolwiek kłopotów można od razu zgłosić się po pomoc. Bez wątpienia minusem tego rozwiązania jest cena. Taki element zakupiony w sklepie producenta kosztuje nawet kilkaset złotych. To bardzo duży wydatek, szczególnie dla osób, które na co dzień drukują jedynie proste dokumenty tekstowe. Tak naprawdę jakość oryginalnych tonerów do drukarki jest doceniana jedynie przez profesjonalnych poligrafów czy grafików.

Zamienniki tonerów do drukarek

W biurach każdego dnia drukuje się dziesiątki stron dokumentów, zapisków oraz innych tekstów. W takich miejscach zużycie wkładów jest bardzo wysokie, dlatego nie ma sensu inwestować tak wiele pieniędzy w markowe tonery do drukarki. Tym bardziej mało kto chce wydawać takie kwoty na urządzenie wykorzystywane jedynie na potrzeby prywatne. Idealnym rozwiązaniem dla oszczędnych są o wiele tańsze zamienniki. Są one dokładnie dostosowane do określonych modeli drukarek znanych firm. Często jakość takiego nadruku jest nie do rozróżnienia gołym okiem od oryginału.

Niektórzy mają jednak wątpliwości co do kompatybilności takich wkładów. Wbrew pozorom zakładanie zamiennych tonerów do drukarki wcale nie musi wpływać na jej działanie. Forma tej części nie jest specjalnie skomplikowana, dlatego łatwo jest ją odtworzyć. Znalezienie zaufanego dostawcy to jednak podstawa – w razie jakichkolwiek problemów można odesłać produkt i bezpłatnie uzyskać nowy kartridż.

Gdzie kupić tonery?

Po odkryciu cen tych części, wiele osób zastanawia się, gdzie kupić tonery do drukarki. Na pewno nie ma sensu zamawiać ich ze strony producenta! Po co przepłacać? W Internecie można znaleźć wiele witryn z takimi produktami, jak np. TonerPartner. Można na nich dostać oryginalne i zamienne tonery w promocyjnych, hurtowych cenach. W ten sposób da się zaoszczędzić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych! Większość stron tego typu posiada wygodne wyszukiwarki, które pomogą laikom odszukać odpowiedni model tonerów do drukarki. Niezależnie od tego, czy faktycznie zależy Ci na oryginalnych częściach, czy uważasz że wystarczą zamienne – znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz!

Tonery do drukarek wcale nie są dostępne do kupienia jedynie na stronie producenta posiadanego urządzenia. Tak jak wiele innych produktów, w Sieci z łatwością można znaleźć te same modele w promocyjnych cenach lub świetnej jakości zamienniki, tańsze nawet o połowę. Znajdź odpowiedni wkład i zachowaj w portfelu nawet kilkaset złotych!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here