Nic nie smakuje tak dobrze, jak jedzenie domowej roboty. Wypieki i obiady u babci cieszą się w każdym domu wielkim szacunkiem, ale dobrze jest, gdy sami też posiadamy kulinarne talenty.

Przepisy z internetu

Jak zrobić nalewkęZrobienie dobrego obiadu wcale nie jest tak trudne, jak to może się wydawać. Wystarczy tylko trochę chęci i nabycie odpowiedniej wiedzy, dzięki której będziemy w stanie poradzić sobie z wyznaczonym zadaniem. Nie jest trudno znaleźć dzisiaj w internecie dobry przepis na zupę, czy na przysmaki z jagnięciną, drobiem, cielęciną, owocami morza, sushi, rybą, wieprzowiną, baraniną, czy wołowiną. Również z łatwością możemy wyszukać kuchnię wegetariańską lub wegańską. Niektórzy wybiorą np. makaron, inni pizzę, jeszcze inni placki po węgiersku, a są i tacy, którzy zadowolą się ryżem z warzywami. Ważne jest też, aby przygotować właściwe trunki.

Jak zrobić nalewkę?

Dobrze jest dowiedzieć się np. jak zrobić nalewkę, gdyż na tym polu mamy spore tradycje. Do nalewek mogą służyć owoce leśne – jagody, poziomki, maliny, truskawki, borówki, morele, brzoskwinie, dzika róża, mandarynki, czarny bez, aronia, pigwa, cytryny, śliwki, wiśnie, czerwone porzeczki, czarne porzeczki. Czasem można też korzystać z różnego rodzaju ziół i roślin, np. pokrzywy, czosnku, chrzanu, czy też dziurawca. Oczywiście przygotowując nalewkę, należy zwracać uwagę na to, żeby nie przygotować zbyt mocnego alkoholu. Najlepiej jest tutaj używać spirytusu połączonego z wódką, co da roztwór o zawartości około 70 procent alkoholu. Nalewki zyskały swoją sławę już w XVI wieku, kiedy zastąpiły miody pitne, czy wino. Choć dzisiaj nie są jednak tak popularne, jak choćby wódka, czy inne lżejsze trunki, to jednak zawsze warto pamiętać o kontekście historycznym, a także o ich zdrowotnych właściwościach. Nalewki mogą być więc owocowe, ziołowe, korzenne, miodowe, czy mieszane. Nalewka najczęściej powstaje po połączeniu nalewu z syropem. Nalew jest to zalanie zmiękczonych owoców lub ziół alkoholem poprzez proces maceracji, która to polega na dojrzewaniu owoców w alkoholu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here