Oglądając filmiki i clipy na YouTubie, często chcielibyśmy pobrać je i zapisać na dysku komputera bądź przenośnej pamięci. Nie tylko po to, aby je kolekcjonować w osobnych folderach i plikach, ale też po to, gdyby były nam potrzebne np. zmontowania własnego filmu, do którego wrzucimy wycięty fragment danego, interesującego nas videoclipu. Jak zapisać film z youtube?

Filmy z Youtube a prawo autorskie

Jak zapisać film z YoutubeZanim to zrobimy, musimy jednak pamiętać o tym, że każdy film w serwisie YouTube jest chroniony prawem autorskim. Zdarzają się oczywiście wyjątki, gdzie opcja ściągnięcia pojawia się przy wideo, to jednak ponad 90 procent klipów można obejrzeć tylko za pomocą przeglądarki. Jeśli jednak będziemy uparci i odważnie będziemy chcieli obejść pewne zasady, to jest sporo sposobów, dzięki którym bez problemu ściągniemy film. Ale spokojnie, polskie prawo autorskie mówi bowiem o tym, że można bez zgody twórcy korzystać z rozpowszechnionego już dzieła, ale wyłącznie we własnym zakresie. Krótko wyjaśniając: można więc dany plik z serwisu YouTube zapisać na swoim komputerze i następnie udostępniać go bliskim osobom, rodzinie i przyjaciołom. Nie wolno natomiast rozpowszechniać go na różnych serwisach typu p2p oraz czerpać z niego korzyści finansowych. Wtedy zdecydowanie łamiemy praw autorskich!

Jak zapisać film z Youtube?

Jak zapisać film z youtube? Aby pobrać film z YouTube, wykorzystujemy w tym celu odpowiednie strony internetowe lub też programy, które instalujemy na komputerze. W przypadku stron internetowych sprawa jest stosunkowo prosta i ława – wystarczy, że skopiujemy dany adres URL z youtube, wkleimy go w odpowiednie miejsce na stronie, a na koniec wciśniemy przycisk Download. Dodatkowo będziemy mieli możliwość wybrania odpowiedniego formatu wideo w rozdzielczości nawet do 720p lub przekonwertowania wideo do pliku audio w formacie MP3, M4A lub 3GP. Zrobimy to dzięki wielu stronom i narzędziom znalezionym w internecie. Np. na stronie https://2conv.com/, lub także narzędziami „KeepVid” czy „Tubeleecher”. Jeśli chcemy pobrać filmy w idealnej jakości HD, to należy skorzystać np. z „KeepHD”. Wszystko to zrobimy całkiem bezpłatnie. Natomiast jeśli chcemy do tego użyć jakiejś aplikacji, to dobrą będzie prosta w obsłudze „xVideoServiceThief”.

Dzięki niej pobierzemy wiele plików naraz, a nawet możemy je konwertować do różnych formatów, w tym: AVI, MPEG1, MPEG2, WMV, MP4, 3GP oraz MP3. Aplikacja ta ma tę przewagę nad witrynami internetowymi, że pozwala na przerywanie i wznawianie pobrań w każdej chwili. Ostatnim sposobem będzie skorzystanie z dodatku do przeglądarki. Np. Mozilla Firefox ma do zaoferowania dodatek „1-Click YouTube Video Download”, a Opera „YouTube Downloader”. Niestety Google Chrome ma „Video Downloader professional”, który nie obsługuje YouTube.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here