Myślisz, że zrobienie makijażu jest bardzo skomplikowane i potrzebujesz wyjątkowych zdolności manualnych, by dobrze go wykonać? Cóż… mylisz się. Makijaż wcale nie musi być bardzo trudny. Tak naprawdę prosty make-up oka możesz wykonać tylko jednym cieniem. Wystarczy tylko kilka prób, byś mogła zacząć sięgać po bardziej skomplikowane techniki. Ale od początku: jak wykonać prosty makijaż oka krok po kroku?

Jakich kosmetyków potrzebujesz?

Żeby zrobić prosty makijaż oka, nie potrzebujesz zbyt wielu kosmetyków. Nie musisz mieć dużych zestawów rozświetlaczy i brązerów, nie potrzebujesz także paletek cieni. W zasadzie do wykonania prostego makijażu musisz mieć:

– bazę pod makijaż,

– podkład o odcieniu idealnie dobranym do cery – sprawdź to na szyi, nie na wewnętrznej stronie nadgarstka,

– puder prasowany lub sypki,

– korektor w sztyfcie,

– cień do powiek w jasnym, neutralnym kolorze,

– dobrej jakości tusz do rzęs, najlepiej pogrubiający, wydłużający lub dwa w jednym.

Potrzebujesz także odpowiednich akcesoriów: gąbeczki do nakładania podkładu, dużego pędzla do pudru, aplikatorów do cienia.

Prosty makijaż: dobrze zmatowiona twarz

Każdy makijaż należy zacząć od pomalowania twarzy. Najważniejszym elementem jest nałożenie podkładu. Należy nałożyć go na przygotowaną, oczyszczoną i osuszoną twarz. Przed nałożeniem makijażu należy wklepać krem na dzień, najlepiej z filtrem przeciwsłonecznym. Następnie za pomocą korektora przykryj wszystkie niedoskonałości cery i cienie pod oczami.

Kolejnym krokiem jest rozprowadzenie podkładu na całej twarzy, poniżej linii żuchwy i na szyi. Należy to zrobić gąbeczką, dzięki temu warstwa będzie cienka i równa. Gąbeczka pomoże także rozetrzeć granicę między korektorem a podkładem, więc twarz będzie idealnie równa i gładka. Następnie należy zmatować twarz za pomocą pędzla z pudrem. Dzięki temu twarz nie będzie się świeciła.

Makijaż oka krok po kroku

Makijaż oka nie jest wcale trudny. Jeśli tylko zastosujesz bazę, cień powinien się dobrze trzymać. Nałóż go aplikatorem albo małym pędzelkiem na całą ruchomą część powieki. Możesz także nanieść niewielką ilość na załamanie powieki i wyżej, pod brew. Dzięki temu oko będzie nieco bardziej otwarte. Gdy dojdziesz do wprawy, możesz do tego dołożyć nieco ciemniejszy cień tuż nad linią rzęs w wewnętrznym kąciku i w załamanie powieki.

I ostatni krok: tuszowanie rzęs. Zrób to delikatnymi, powolnymi ruchami, by dobrze rozdzielić włoski. Te dolne pomaluj szczoteczką trzymaną pionowo. I już – prosty makijaż gotowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here