Na rynku drogeryjnym można znaleźć wiele rodzai tuszy do rzęs ale jak wybrać idealny tusz do rzęs? Istotne cechy to kolor, trwałość, typ szczoteczki, skład i oczywiście cena. Firmy kosmetyczne regularnie wrzucają innowacyjne produkty do malowania rzęs, gdyż nowości zawsze znajdą zainteresowanych klientów. Niemniej jakie tusze do rzęs są aktualnie dostępne?

Rodzaje tuszy do rzęs

Tusz wodoodporny – przeznaczony do makijażu oczu na określone okazje. Szczególnie przydaje się zimą i jesienią, gdy opady atmosferyczne mogą zniszczyć makijaż, podczas wizyty na basenie lub na urlopie, gdy korzystamy z kąpieli wodnych oraz na wzruszających uroczystościach rodzinnych, gdy łzy mogłyby rozpuścić zwykł tusz do rzęs.

Kolorowy tusz do rzęs – niebieski, fioletowy i zielony zazwyczaj zarezerwowane są na imprezy i do wieczorowego makijażu natomiast czarny i brązowy najczęściej stosowane są na co dzień, a kolor dobrany jest do karnacji, odcienia włosów i brwi.

Tusz pogrubiający – ma grubą szczoteczkę z grubego i gęstego włosa i jest przeznaczony do rzadkich i cienkich rzęs. Aplikując pogrubiający tusz do rzęs należy uważać aby nie zlepić rzęs i nie zostawić grudek.

Tusz wydłużający – przeznaczony do krótkich rzęs. Szczoteczka wydłużająca rzęsy powinna być średniej grubości i powinna mieć asymetryczne, gęste włoski.

Tusz podkręcający – do twardych i prostych rzęs.Szczoteczka podkręcająca rzęsy powinna być wygięta w łuk i najlepiej jak będzie miała krótkie silikonowe kolce.

Tusz 2 w 1, czyli apteczny tusz z serum do rzęs – to hit ostatnich miesięcy. Dobry tusz do rzęs z odżywką kupimy w aptece. Łączy on właściwości odżywki do rzęs, czyli stopniowo wzmacnia włoski oraz je przyciemnia oraz tuszu do rzęs, który nadaje głębokiego koloru i pogrubia rzęsy. Pielęgnujący tusz do rzęs przeznaczony jest dla osób mających cienkie i jasne rzęsy z tendencją do wypadania, które chcą wzmocnić rzęsy i poprawić ich wygląd.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here