Podpisując nową umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych, mamy zasadniczo do wyboru trzy warianty: ofertę abonamentową bez telefonu, ofertę na abonament z telefonem oraz telefon na kartę. W trzecim wariancie, oczywiście, możemy też dokupić telefon, ale zazwyczaj mniej się to płaca. Dziś sprawdzamy, czym powinna się charakteryzować najlepsza oferta na abonament z telefonem.

Oferta z telefonem – dlaczego warto?

Choć czasy „telefonów za złotówkę”, kiedy operator dawał nam urządzenie w prezencie, mamy już za sobą, ciągle istnieje kilka argumentów za zakupem abonamentu z telefonem.

  • Nie musimy płacić z góry – koszt sprzętu będzie rozłożony na wygodne raty.
  • Często jest to dobra oferta cenowa.
  • Operatorzy telekomunikacyjni są autoryzowanymi sprzedawcami, dzięki czemu nie będziemy mieli problemu z wyegzekwowaniem wykonania napraw wynikających z gwarancji.
  • Otrzymujemy sprzęt, który na pewno będzie działał w naszej sieci.

Długość umowy

Od początku istnienia rynku telefonii komórkowej w Polsce standardem pozostawały umowy dwuletnie (na 24 miesiące). Sporadycznie można spotkać krótsze zobowiązania, np. 12 miesięcy, jednak coraz częściej można spotkać umowę na 36 miesięcy. Jeżeli operator wymaga tak długiej lojalności, możemy podejrzewać, że nie będzie to najlepsza oferta na abonament z telefonem.

Parametry oferty

Obecnie na rynku dominują abonamenty bez limitu, co w teorii oznacza, że powinniśmy mieć nieograniczony dostęp do usług, takich jak:

  • połączenia głosowe,
  • SMS i MMS,
  • internet mobilny.

W praktyce trzeba jednak zawsze dokładnie prześwietlić ofertę, bo mogą się w niej kryć haczyki. Na przykład, pakiet na połączenia może nie obejmować rozmów na telefony stacjonarne, a internet mobilny może być, co prawda, nielimitowany, jednak już po zużyciu 5GB jego prędkość drastycznie spada.

Cena telefonu

Warto też wziąć kalkulator do ręki. Najlepsza oferta na abonament z telefonem powoduje, że za sprzęt, po zsumowaniu wszystkich rat, zapłacimy mniej niż w sklepie. Jeżeli smartfon jest oferowany za złotówkę, trzeba koniecznie sprawdzić, ile przepłacamy na samym abonamencie, np. w porównaniu z ofertą na kartę w tej samej sieci.

Darmowe bonusy

Ważnym elementem są też bonusy dodawane do telefonów przez operatorów telekomunikacyjnych. Przed zakupem warto więc zobaczyć, co dołoży nam operator. Czasami będą to drogie akcesoria takie jak ekrany czy bezprzewodowe słuchawki, jednak każdy bonus się liczy – zawsze lepiej dostać coś niż nic. Na przykład, z okazji niedawnej premiery smartfona LG Velvet sieć Play dodawała zupełnie za darmo drugi ekran, który stanowi jedną z głównych zalet tego modelu. Wejdź na stronę tego operatora i zapoznaj się z jego najnowszymi promocjami!  

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here