Chroni przed chłodem, minimalizuje ryzyko upadków, wprowadza atmosferę przytulności, a na dodatek dekoruje przestrzeń. Dywan do pokoju dziecięcego, bo o nim mowa, będzie bohaterem dzisiejszego wpisu. Stanowi bowiem nie tylko ozdobę, ale również dodatek o walorach praktyczno-użytkowych, które docenią nie tylko dzieci, ale również ich opiekunowie. Jaki zatem powinien być idealny dywan? Na co zwracać uwagę przy jego zakupie?

Materiał i rozmiar

Dywany do pokoju dziecięcego muszą być nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale przede wszystkim łatwe w utrzymaniu w czystości. Doskonale sprawdzą się modele wełniane, które oprócz tego, że nie sprawią właścicielowi większych trudności w czyszczeniu to dodatkowo zapewnią trwałość, odporność na odgniecenie, a także należytą izolację termiczną. Niestety, ich wybór nie stanowi dobrej propozycji dla małych alergików. Wełna bowiem silnie uczula, dlatego ich miejsce mogą zastąpić dywany bawełniane lub poliestrowe. Szybkie w czyszczeniu, nie elektryzujące się i nie przyciągające kurzu, a w dodatku bezpieczne dla osób cierpiących na alergie. Szczególnie polecane są te o niskim runie, albowiem w ich przypadku brud tak szybko nie wnika we włosie, tym samym nie stanowiąc problemu w codziennym odkurzaniu.

Kolejną kwestią, co do wyboru dywanu do pokoju dziecięcego jest rozmiar. O ile jeszcze do niedawna wielu rodziców wybierało modele zajmujące całą powierzchnię dziecięcej przestrzeni, tak dziś coraz chętniej hołduje się małym dywanikom. Ułożone przed łóżeczkiem czy w miejscu zabaw zapewnią komfort i wygodę. A gdy tylko zajdzie taka konieczność, można je z łatwością zwinąć i wytrzepać.

Jaki kolor?

Każdy rodzic wie, jak duże znaczenie wywiera kolorystyka w pokoju dziecięcym. Jaki zatem kolor dywanu okaże się najlepszym wyborem? Tak naprawdę wiele zależy od istniejących barw, m.in. koloru ścian, mebli i dodatków. Wiadomym jest, że przestrzeń zajmowana przez dziecko musi obfitować w kolory, jednak bardzo szybko można zatracić w tym pewne granice. Aby uchronić się przed efektem przesycenia, warto postawić na pastelowy kolor ścian i jasne meble, których wygląd ożywią kolorowe dywany do pokoju dziecięcego. Generalnie, im bardziej wzorzysty i barwny model, tym mniej dodatkowych kolorów powinno znajdować się w pomieszczeniu.

A konkretnie, jakie kolory królują? Nie trudno się domyśleć, że w przestrzeniach dla małych księżniczek zaszczytne miejsce zajmują różowe dodatki, a w pokojach małych bohaterów prym wiodą niebieskie akcenty. Jeśli jednak pragniemy wyzbyć się spod tych schematów, warto postawić na szary dywan do pokoju dziecięcego, który nie dość, że jest uniwersalny (pasuje zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki) to dodatkowo świetnie łączy się z wieloma kolorami. Uzupełniony o wyraziste dodatki, przełamie swój poważny charakter, wprowadzając do dziecięcej przestrzeni radosny nastrój.

Wzór?

W sprzedaży znajdziemy nie tylko kolorowe dywany do pokoju dziecięcego, ale również modele zaskakujące wesołym wzornictwem. Udekorowane motywem zwierzęcym, abstrakcyjnym czy florystycznym staną się przyjemną oazą do codziennej zabawy. Podobnie zresztą jak te imitujące ulice. Dzięki nim wyścigi samochodowe nabiorą zupełnie nowego znaczenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here