Nie zawsze granie w gry komputerowe to tylko dodatek do zwyczajnego życia i forma relaksu. Dla wielu graczy to całkiem spora część życia! Jeśli testowanie gier to Twoja praca lub pasja, która wypełnia Ci każdą wolną chwilę, postaraj się o to, aby pokój, w którym grasz, był jak najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb!

Jakie rzeczy brać pod uwagę przy urządzaniu pokoju dla gracza?

Gry komputerowe wymagają odpowiednio przygotowanego stanowiska: fotela i biurka wyposażonego oczywiście w komputer, słuchawki i pozostałe akcesoria niezbędne, by aktywnie uczestniczyć w największych rozgrywkach. Charakterystyczne dla pokoju graczy powinno być też oświetlenie, tworzące specyficzny, supernowoczesny klimat. Bardzo często jednostki centralne PC-tów, laptopy, myszki i klawiatury gamingowe mają swoje kolorowe oświetlenie, dzięki któremu w pokoju gracza bywa ciemno, ale za to nowatorsko. Jaki fotel, biurko i oświetlenie wybrać? Podpowiedzi znajdziesz tutaj: https://www.maxblog.pl/domowy/jak-urzadzic-pokoj-gracza.html.

Jak umieścić biurko względem okien?

Gracze zaangażowani w swoją rozgrywkę powinni mieć zapewnione warunki, które pozwolą im widzieć cały ekran w pełnej okazałości, bez względu na porę dnia, a co za tym idzie — na kąt padania światła. Lepszym wyborem dla nich będzie nawet umiejscowienie biurka z dala od okna, gdzie nie będzie padało na nie światło słoneczne, niż ryzykowanie, że jego blask padający zza ramienia będzie padał na ekran, zasłaniając go, lub świecił prosto w oczy, utrudniając granie. Jeśli nie ma możliwości ulokowania biurka z dala od źródła naturalnego światła, warto pomyśleć o solidnych zasłonach dających 100% zaciemnienia.

Jakie łóżko w jaskini gracza?

W sprzedaży istnieją dosyć innowacyjne i drogie łóżka gamingowe, które są stworzone dla osób, które całymi dniami pogrążone są w wirtualnym świecie. Posiadają one specjalnie obudowaną ramę, umożliwiającą granie bez wstawania z łóżka, a nawet w pozycji leżącej! To ciekawe rozwiązanie, jednak skłaniające do tego, aby jeszcze więcej czasu spędzać przed komputerem, co niestety nie sprzyja zdrowiu. Dlatego osobom zaangażowanym w gaming proponuje się raczej łóżko usytuowane w drugim kącie pokoju, oddalone zarówno od okna, jak i od ekranu. Wygodne, odpowiednio szerokie, gwarantujące możliwość wyspania się łóżko pozwoli mózgowi na jakiś czas zregenerować się bez stymulacji światłem niebieskim. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, aby na łóżku miłośnika e-sportu wylądowała pościel w odpowiednie, inspirowane ulubionymi grami wzory!

Jakie kolory w pokoju gracza?

Umysł graczy jest bardzo często stale pobudzony, dlatego warto, by jego pokój wypełniały żywe, intensywne kolory — niebieski, zielony, czerwony czy pomarańczowy często również w postaci miksów. Warto jednak zrównoważyć tę kolorystykę, stawiając na stonowaną, ciemną bazę — na przykład ściany w kolorze szarym lub grafitowym, a nawet czarno-białym.

Podsumowując, zwróć uwagę, czy w pokoju gracza uwzględniłeś następujące aspekty:

– wygodny fotel z ergonomicznym oparciem
– biurko o odpowiedniej szerokości i wysokości, z możliwością regulacji
– usytuowanie biurka z dala od okien
– wygodne łóżko zapewniające satysfakcjonujący sen
– pościel gamingowa

Niech to będzie pokój stworzony do grania!

Dowiedz się więcej o tym jak urządzić pokój dla gracza: https://www.maxblog.pl/domowy/jak-urzadzic-pokoj-gracza.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here