Zaaranżowanie małego salonu z kuchnią nigdy nie będzie należeć do najprostszych zadań. Czasami niezwykle przydatne okażą się wskazówki pochodzące od projektantów wnętrz, ale warto bazować również na swoich preferencjach, pomysłach i konkretnych potrzebach. Połączenie salonu z aneksem kuchennym daje domownikom szereg nowych możliwości. Urządzenie takiej przestrzeni często zajmuje jednak dość dużo czasu.

Jak połączyć kolorystycznie salon z kuchnią?

Profesjonalna aranżacja salonu z kuchnią powinna być poprzedzona stworzeniem przemyślanego planu działania i przeanalizowaniem aktualnych trendów wnętrzarskich. Całość musi być harmonijna i gwarantować domownikom ciepło, przytulność oraz pełną swobodę w codziennej egzystencji. Warto zabrać się m.in. za kwestię kolorystyczną. W salonach z aneksami kuchennymi należy stawiać na spójną kolorystykę. Idealnym rozwiązaniem jest połączenie bieli z szarością lub bieli z drewnem. Tego typu połączenia sprawdzą się m.in. we wnętrzach skandynawskich, minimalistycznych i nowoczesnych.

Ile metrów powinien mieć salon z kuchnią?

Trudno jednoznacznie określić, ile metrów powinien mieć optymalnie urządzony salon z kuchnią. Zaleca się, aby przestrzeń salonowa wynosiła minimalnie 20 metrów kwadratowych, a kuchenna około 12 metrów kwadratowych. Może z tego wynikać, że takie pomieszczenie powinno mieć minimum 32-35 metrów kwadratowych. W ten sposób zyska się miejsce do wypoczynku, gotowania i swobodnego poruszania.

Salon z kuchnią – jaka podłoga?

Wielu domowników zastanawia się nad tym jaką podłogę zastosować w aranżowanych salonach z aneksem kuchennym. Taka podłoga musi:

  • dobrze wyglądać,
  • wykazywać się solidnością i odpornością na uszkodzenia oraz zarysowania,
  • być jasna (dzięki temu wnętrze zostanie rozjaśnione i optycznie powiększone).

W salonach z kuchniami sprawdzą się np. podłogi drewniane (jasne) czy też te wyłożone płytkami. Kluczowe jest to, aby była poprawnie ułożona.

Kuchnia z salonem – jak oddzielić?

Istnieje wiele pomysłów na skuteczne i efektywne oddzielenie kuchni od salonu. Prawdziwym hitem mogą się okazać drzwi Zamość. Dobiera się je do aranżowanego wnętrza, a co najważniejsze powinny sięgać od samej podłogi aż po sufit. Oczywiście w grę wchodzą nowocześnie zaprojektowane i atrakcyjne wizualnie drzwi przesuwne.

Alternatywą dla wspomnianych wyżej drzwi będą: wyspy kuchenne (najbardziej innowacyjne i przyjazne dla oka połączenie – spodoba się miłośnikom wspólnego gotowania), stoły, półwysep, ażurowe przesłony, szklane kotary, ścianki działowe, niskie ściany z mebli czy też półki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here