Włosy suche można poznać z daleka, ponieważ mają zupełnie inną strukturę i inaczej się układają niż zdrowe, lśniące i porządnie nawilżone pasma. Czy posiadanie suchych włosów jest powodem, aby zawsze nosić je związane, przykryte czapką lub ścięte jak najkrócej? Absolutnie nie! Wystarczy tylko je zregenerować!

Odpowiednia pielęgnacja

Przyczyną suchych włosów najczęściej jest totalne zaniedbywanie ich pielęgnacji. Ich posiadaczki często rozjaśniają włosy, gdy tylko pojawią się pierwsze odrosty, prostują je lub kręcą na lokówce, a także suszą suszarką bez używania termoochronnych kosmetyków, a do tego niewłaściwie dbają o włosy na co dzień. Ich błędy są bardzo liczne – mycie w zbyt gorącej wodzie, mocne pocieranie ręcznikiem, suszenie strumieniem najgorętszego powietrza w krótkim czasie, używanie lakierów, brak stosowania jakichkolwiek odżywek czy innych kosmetyków pielęgnacyjnych… Zamiast stosować dobry szampon do suchych włosów, używają one jakiegokolwiek najtańszego szamponu lub zawierającego zbyt intensywne składniki przeznaczone do włosów tłustych. Powielanie przez dłuższy czas tych samych błędów prowadzi do uciekania wilgoci z łodygi włosa, nieprawidłowego odżywienia włosów, ich porowacenia i w efekcie – wrażenia posiadania na głowie puszącego się „siana”, którego nie da się okiełznać bez dużej ilości pianek i lakierów.

Najwyższy czas, by to zmienić!

Aby zregenerować włosy, koniecznie udaj się do fryzjera na podcięcie końcówek. Kup dobrej marki szampon do suchych włosów zawierający składniki nawilżające i działające ochronnie na ich strukturę. Po umyciu włosów letnią wodą nałóż maskę regenerującą i spłucz po kilku minutach z użyciem chłodnej wody. Przyzwyczaj się do niej – jest konieczna, aby zamknąć łuski włosa. Pozwalaj włosom wysychać samodzielnie, a gdy używasz suszarki – ustaw niższą temperaturę, a suszenie zakończ strumieniem chłodnego powietrza, które zamknie łuski włosów. Pij też dużo wody, aby nawilżyć włosy od wewnątrz oraz dbaj o swoją dietę – pełną witamin i przeciwutleniaczy. Gdy to tylko możliwe, unikaj stylizowania włosów prostownicą czy lokówką – pozwalaj im układać się naturalnie, a gdy musisz użyć wysokiej temperatury do modelowania, stosuj termoochronne kosmetyki, dzięki którym zapobiegniesz ubytkowi wilgoci z włosów. Zdecydowanie najważniejsze w tym wszystkim jest połączenie pielęgnacji, niższych temperatur i rzadszego „męczenia” włosów z odpowiednio dobranymi kosmetykami zawierającymi korzystne składniki odżywcze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here