W ostatnich latach zima rozpieszczała – temperatury nie były niskie, a i opadów nie było zbyt dużo. Z jednej strony nie była konieczna zmiana garderoby na tą typowo zimową, z drugiej jednak zima pozbawiona śniegu nie ma takiego uroku. Mimo jednak cieplejszego klimatu warto wymienić garderobę – odpowiednie przygotowanie ma kluczowe znaczenie. Jednak aktualnie lepiej postawić na ubrania, które sprawdzą się w różnych temperaturach i stylizacjach.

Jak wybierać ubrania na ciepłą zimę?

Ostatnie lata przyzwyczaiły ludzi do ciepłej, przyjemnej zimy. Która właściwie mija niezauważona. Spowodowało to niechęć do wybierania typowej, zimowej garderoby. Do lamusa w większości odeszły bezkształtne puchowe kurtki czy ocieplane spodnie. Nie wspominając o zmorze wszystkich mężczyzn, jaką są kalesony. Aktualnie króluje bielizna termiczna, w którą warto się zaopatrzyć. Królują też przyjemne i  lekkie kurtki typu softshell. Do łask wróciły również tkaniny wełniane, czy to w formie swetrów czy skarpetek – z dużym naciskiem na wełnę merino, która nie gryzie i ma rewelacyjne właściwości termostatyczne. Lepiej zamiast wymiany całkowitej garderoby zainwestować w te elementy o wyższej jakości. Posłużą kilka sezonów i nawet gdy nadejdzie sroga zima dobrze się sprawdzą.

Czym charakteryzuje się obuwie zimowe?

Również obuwie zimowe się zmieniło, ze względu na zmiany klimatyczne. Po pierwsze ludzie wybierają często noszenie butów sportowych przez cały okres zimowy. Dlatego producenci tacy jak adidas buty przygotowują specjalnie na taką aurę. Mimo sportowego kroju i lekkości są one ocieplane, mają też dodatkową, grubszą podeszwę. W momencie gdy na drodze pojawia się lód, nic nie zastąpi podeszwy o głębokim bieżniku – zapobiega to poślizgnięciu się i ułatwia poruszanie. Warto zatem posiadać w szafie obuwie, które jest dosyć ciepłe, a jednocześnie ma solidną podeszwę. Z uwagi na to, że w zimie łatwiej o kontuzję na oblodzonych czy śliskich od roztopów chodnikach zaleca się, by buty zimowe były z cholewką powyżej kostki. Stabilizuje to ten staw w razie upadku i minimalizuje negatywne skutki. W dodatku, jeśli w końcu kiedyś spadnie śnieg nie będzie się on wsypywał do środka buta w czasie chodzenia.

Czy warto inwestować w ubrania na srogą zimę?

Czy grozi nam sroga zima? Raczej jest to wątpliwe. Chociaż specjaliści od zmian klimatycznych prognozują coraz intensywniejsze anomalie pogodowe. Także istnieje możliwość, że i mroźne dni, pełne śniegu będą się pojawiać. Szczególnie ku uciesze najmłodszych. Czy jednak warto na taką specjalną okazję inwestować w puchowe kurtki? Wspomniane zostało już, że ich rolę idealnie spełniają nowsze, lepsze rozwiązania, których można używać w niższych i wyższych temperaturach. Prawda jest jednak taka, że aktualnie brak jest niedoborów sklepowych i jeśli nadejdą mroźne dni, swobodnie można cieplejsze ubranie zamówić lub kupić. Jednak robienie tego na wyrost, szczególnie gdy moda ciągle się zmienia ma bardzo mało sensu. Szczególnie, że w przypadku kilku mroźniejszych dni, można ubrać się na typową polską cebulkę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here