Każdy z nas co najmniej kilkukrotnie w ciągu swojego życia decyduje się na zmianę pracy. Jest to podyktowane zmianą miejsca zamieszkania, chęcią rozwoju osobistego i zawodowego, potrzebą lepszych zarobków. Każdy z tych powodów jest ważny, jeśli popycha nas do dobrej zmiany. Aby jednak zdobyć wymarzoną pracę i móc się w niej realizować, należy odpowiednio przygotować się do spotkania z potencjalnym, przyszłym pracodawcą.

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnejO tym, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, możemy przeczytać na wielu portalach internetowych. Zasad, których należy przestrzegać przed i podczas rozmowy jest kilka i warto mieć je wszystkie na uwadze, aby dobrze wypaść podczas spotkania o pracę i zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Po pierwsze- schludny wygląd. Nic nie działa gorzej na osobę przeprowadzającą rekrutację, niż kandydat ubrany niechlujnie i w brudne ubranie, od którego nieładnie pachnie potem. Nie musimy mieć najdroższego garnituru, ale warto uprasować sobie koszulę i wypastować buty. Kolejny ważny punkt, to przybycie na czas. Na spotkanie z osobą rekrutującą nie należy się spóźniać. Najbezpieczniej jest przybyć pięć minut wcześniej, aby mieć chwilę na oswojenie się z nowym biurem, z pokojem, w którym odbędzie się rozmowa, na przypomnienie sobie najważniejszych informacji i uspokojenie swoich nerwów.

Jak zachować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Kolejną ważną kwestią jest przygotowanie sobie wiadomości na temat firmy, w której staramy się dostać pracę. Przyszły pracodawca może zapytać nas o to, czy wiemy co produkuje dana fabryka, lub czym zajmuje się dana linia biznesowa w firmie. Powinniśmy móc choć w dwóch zdaniach odpowiedzieć na to pytanie. Na pewno postawi nas to w dobrym świetle i utwierdzi pracodawcę w tym, że dobrze radzimy sobie podczas takich stresujących rozmów.

Przed spotkaniem przypomnijmy sobie co dokładnie napisaliśmy w CV, gdyż przyszły pracodawca może zechcieć nas o to zapytać. Powtórzmy swoje mocne strony i wszystkie sukcesy, które w ostatnim czasie odnieśliśmy. Jeśli zdarzyły się nam jakieś porażki zastanówmy się, czego nas nauczyły i jakie lekcje wynieśliśmy z każdej z tych sytuacji.
Jak powszechnie wiadomo rozmowy rekrutacyjne są zawsze stresujące, dlatego aby zniwelować ten stres warto być punktualnym i nie kłamać o sobie w CV.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here