Ciąża to bardzo wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety. Niezależnie od wieku, każda kobieta powinna się do niego odpowiednio przygotować. Najlepiej zacząć przygotowania już kilka miesięcy szybciej.
Przed podjęciem decyzji o dziecku z całą pewnością warto udać się na wizytę kontrolną do ginekologa. Lekarz udzieli pacjentce wielu cennych wskazówek jak przygotować się do ciąży, a także zleci podstawowe badania, na przykład badanie moczu czy morfologię krwi, aby wyeliminować anemię i inne schorzenia. Wykona on kontrolną cytologię i w razie potrzeby zleci zabieg usunięcia nadżerki, która w późniejszym czasie może wywołać pojawienie się groźnych i niebezpiecznych chorób, jak na przykład rak szyjki macicy.
W przypadku gdy kobieta zmaga się z różnego rodzaju chorobami tarczycy konieczna będzie również wizyta u lekarza endokrynologa i przyjmowanie odpowiedniej dawki leków. Choroby tarczycy zazwyczaj utrudniają zajście w ciążę, często powodują także poronienia i mogą być powodem przedwczesnego porodu.
Kilka tygodni przed zajściem w ciążę kobieta powinna zacząć regularnie przyjmować kwas foliowy. Jest on niezbędny dla prawidłowego rozwoju układu nerwowego u dziecka, zapobiega wielu chorobom i wadom wrodzonym płodu.
Przyszła mama powinna całkowicie zrezygnować z palenia papierosów a także znacznie ograniczyć spożywanie alkoholu. Doskonale, gdy również przyszły tata zaprzestanie palenia papierosów.
Bardzo ważna jest też aktywność fizyczna dla utrzymania dobrej kondycji w ciąży. Regularne ćwiczenia fizyczne ułatwiają poród, skracają czas jego trwania, a także znacząco przyśpieszają powrót do formy z przed ciąży.
Nie bez znaczenia jest oczywiście odpowiednia dieta. Kobieta planująca zajście w ciążę powinna wzbogacić swoją dietę w warzywa i owoce, które dostarczą niezbędnych witamin i mikroelementów a także produkty bogate w wapń, magnez, żelazo, cynk czy potas. Odpowiedni poziom żelaza skutecznie zapobiega wystąpieniu anemii.
Przyszła mama powinna również ograniczyć picie mocnej kawy.

prezentbox.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here