Jeśli kiedykolwiek zastanawialiśmy się nad tym w jakim sklepie możemy po najkorzystniejszej cenie zakupić nowy komputer to dziś zdecydowanie wygrywają sklepy internetowe. Możemy tam znaleźć dosłownie każdą konfigurację sprzętową, niezależnie od tego, czy chcemy kupić popularną skrzynkę, czy laptopa. Możemy również sami skonfigurować swojego peceta, wybierając poszczególne podzespoły, a do naszego domu zostanie wysłany już złożony sprzęt. Czasami jednak zdarza się, że po zakupie nowego komputera owszem posiadamy olbrzymią ilość miejsca na dysku twardym, jednak nie jest ona w żaden sposób podzielona na partycję.

Jak podzielić dysk na partycje?

Jak podzielić dysk na partycjeJeśli zatem będziemy korzystać dalej z takiego komputera, to na pewno nie będziemy w stanie utrzymać w nim należytego porządku. Powinniśmy zatem wziąć sprawy w swoje ręce i podzielić dysk w odpowiedni dla nas sposób. W nowoczesnych systemach nie potrzebujemy już posiadać wyspecjalizowanej wiedzy do tego celu, zatem dziś już każdy będzie wiedział jak podzielić dysk na partycje. Wystarczy, że skorzystamy z naszego panelu sterowania i zawartej tam opcji zarządzania dyskami. Jeśli wejdziemy w tę zakładkę naszym oczom pojawi się nasz dysk, oraz partycja jaka się na nim znajduje. Dodatkowo będziemy widzieć tam opcję zmniejszania woluminu z której powinniśmy właśnie teraz skorzystać. Pamiętajmy, że za każdym razem, kiedy będziemy chcieli dodać na naszym komputerze nową partycję, to najpierw musimy zmniejszyć rozmiar partycji już istniejącej. Dzięki temu będziemy mogli lepiej zagospodarować nasze miejsce na dysku.

Najlepsze rozwiązanie – 3 partycje

Najbardziej polecaną opcja będzie posiadanie przynajmniej trzech partycji oprócz tej systemowej. Dzięki temu będziemy mieć miejsca na instalowanie gier, miejsca na trzymanie sowich ważnych plików, oraz dodatkową partycję do zagospodarowania w sposób dla nas odpowiedni. Pamiętajmy, żeby zawsze dbać o porządek na dysku naszego komputera, ponieważ w głównej mierze od niego zależy wydajność naszego sprzętu. Jeśli więc zaśmiecimy go plikami, które nie są nam potrzebne, może stanowczo zwolnić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here