Wejście do domu to bardzo ważny element wystroju domu z zewnątrz. Obecnie w Polsce istnieje coraz silniejszy trend, który przyszedł z zachodu, polegający na sezonowym zdobieniu wejścia do domu i drzwi. Ta ciekawa moda sprawia, że polskie ulice domków jednorodzinnych wyglądają coraz piękniej. Poniżej kilka rad i pomysłów na to, jak atrakcyjnie zaaranżować wejście do swojego domu.

Planuj, zanim zaaranżujesz, czyli piękne drzwi wejściowe do domu

Kto lubi piękne rozwiązania i chciałby móc dekorować wejście do swojego domu w miarę zmieniających się sezonów, musi pomyśleć o tym odrobinę wcześniej, bo już na etapie wyboru drzwi wejściowych. Drzwi wejściowe do domu muszą być nie tylko bezpieczne i doskonale chronić przed wtargnięciem do środka osób niepożądanych. Muszą być też piękne. Drzwi wejściowe z przeszkleniem to dobry wybór dla tych osób, które chcą mieć atrakcyjne drzwi wejściowe do domu. Drzwi wejściowe z przeszkleniem to też wybór bardzo praktyczny – przez ozdobne szybki można kontrolować to, kto chce wejść do domu.

Drzwi wejściowe z przeszkleniem pojedyncze lub podwójne

Pojedyncze drzwi wejściowe z przeszkleniem to doskonała opcja wtedy, gdy planuje się raczej proste i minimalistyczne wejście do domu. W przypadku większych rezydencji, świetnie sprawdzą się natomiast podwójne drzwi wejściowe z przeszkoleniem. Takie wejście do domu można dodatkowo ozdobić na przykład za pomocą pięknej kołatki oraz lampy wiszącej nad wejściem. W ten sposób wejście będzie prezentować się okazale, ale da również szerokie pole do popisu dla tych osób, które uwielbiają sezonowo dekorować swoje domy.

Stałe i sezonowe dekoracje wejścia do domu

Sezonowe dekoracje, dzięki którym można pięknie zaaranżować wejście do domu, to na przykład wieńce do zawieszenia na drzwiach, duże betonowe donice, w których posadzi się rośliny zielone czy kwiaty. Poza tym dekoracyjną funkcję może spełniać również zewnętrzna wycieraczka. Wejście do domu można dekorować na przykład z okazji Halloween czy świąt Bożego Narodzenia, ale też w związku ze zmieniającymi się porami roku. W ten sposób wprowadza się odrobinę sezonowości do swojego życia, nastrajając się pozytywnie już od samego wejścia do domu na przykład na śnieżną zimę czy zieloną wiosnę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here