Przychodzisz na imprezę i poznajesz interesującego chłopaka. Wpada Ci w oko, ma „to coś”. Zastanawiasz się jak zwrócić jego uwagę, ale w sposób subtelny i interesujący. Pytanie „jak flirtować” zadawały sobie już nasze mamy i babcie, i z pewnością wiele pokoleń kobiet przed nimi.

Jak flirtować?

Jak flirtowaćFlirt to sztuka gestów, spojrzeń, półsłówek i żartów, być może coś sugerujących, coś sygnalizujących, ale tak naprawdę nieprzekazujących nic wprost. Pozwala nawiązać niezobowiązujący kontakt i równie niezobowiązująco się z niego wycofać, jeśli z jakiegoś powodu przy bliższym poznaniu uznamy że druga osoba jednak nam nie odpowiada. Czy we współczesnym świecie jest jednak jeszcze miejsce na flirt? W dobie Facebooka, Instagrama i niezliczonych aplikacji randkowych? Jak flirtować na odległość, gdy się nie widzimy i nie słyszymy, a jedynym łącznikiem między dwójką rozmówców jest ekran telefonu czy komputera? Z jednej strony tracimy sporą część „klasycznych” środków, którymi dysponowały wcześniejsze pokolenia, takich jak uśmiech, ton głosu czy chociażby spojrzenie, za pomocą którego można przecież tak wiele wyrazić. Nie widzimy drugiej osoby, nie wiemy czy czytając nasze żartobliwe wypowiedzi w ogóle się uśmiecha. Nie wiemy również, czy aby jednocześnie nie ma otwartych kilka okienek konwersacji i nie flirtuje z kilkoma osobami naraz.

Nowoczesna technologia daje nam nowe możliwości flirtowania

Z drugiej strony współczesna technologia daje nam możliwości, o jakich nasze mamy i babcie nawet nie śniły. Flirtowanie z kimś po drugiej stronie kuli ziemskiej? Czemu nie! Zaczepienie kogoś, kogo w zasadzie nigdy nie widzieliśmy, tylko dlatego że spodobały nam się jego wpisy na blogu lub zdjęcia z podróży? Jak najbardziej! Do tego cała masa udogodnień w konwersacji, jak choćby emotikony i gify, pozwalające łatwo nadać rozmowie żartobliwy ton i złagodzić wymowę z pozoru poważnych słów. Zastanawiając się jak flirtować w świecie wirtualnym, z pewnością można więc skorzystać z takich środków. Ważne jest jednak, by w tym zalewie technologii tym co najważniejsze pozostała rozmowa dwojga osób. Osób, które między żartami i subtelnymi aluzjami, mają okazję poznać się lepiej i sprawdzić, czy pojawia się między nimi chemia i ochota, by poznać się lepiej – tym razem już w rzeczywistym świecie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here