Adopcja dziecka w naszym kraju jest możliwa, ale… Ale oczywiście nie jest to taka łatwa sprawa jakby wszyscy myśleli. Jak adoptować dziecko?

Jak adoptować dziecko?

Jak adoptować dzieckoJeżeli szukacie odpowiedzi na takie pytanie, to po pierwsze musicie uzbroić się w bardzo duże pokłady cierpliwości oraz wyrozumiałości dla siebie oraz dla urzędów państwowych. Dlaczego? Bo tak łatwo adoptować się dziecka w naszym kraju nie da. Spowodowane to jest najzwyczajniej bezpieczeństwem wszystkich Maluchów, które mają trafić pod inną niż rodzicielka opiekę. W końcu tyle mówi się o pedofilach, czy też innych złych ludziach, że nikogo nie dziwi tyle formalności przy adopcji dziecka. Ale wróćmy jednak do faktu samej adopcji. Chcecie przygarnąć do siebie Malucha? Pierwszy krok to udanie się do domu dziecka lub do ośrodka opiekuńczego i wyrażenie takiej chęci. I w tym momencie zaczynacie przygodę z najróżniejszymi urzędami oraz lekarzami. Bowiem adopcja musi być również dokładnie sprawdzona pod względem psychologicznym. Aby być pewnym, że dziecko wyląduje u kompetentnych ludzi, którzy obdarzą je miłością będziecie sprawdzani przez takiego lekarza i nie da się tego ominąć. Potem oczywiście będziecie sprawdzani przez najróżniejszych opiekunów z domu dziecka, czy czasem nawet osoby z Sądu. Będziecie musieli udowodnić, czy jesteście w stanie zagwarantować dziecku nie tyle miłość, ale również odpowiednie warunku bytowe. Czyli mówiąc w skrócie sprawdzą Wasz dom oraz pracę.

Dlaczego formalności są tak skomplikowane?

Odpowiednie urzędy muszą być pewne, że w Waszym domu nie zabraknie miejsca dla takiego Malucha, czy nawet starszej pociechy. Oczywiście sami możecie wybrać, jakie dziecko byście chcieli. Czy będzie to maleństwo, które dopiero się narodziło, czy też już trochę starsze. Czasem ośrodki adopcyjne same wysnuwają jakąś propozycję. Czeka Was również kurs swoistego przygotowania do adopcji, który również jest obowiązkowy, jeżeli naprawdę czujecie, iż jesteście gotowi na adopcję. Formalności może nie są łatwe, ale jeżeli chce się mieć naprawdę dziecko, to warto się jednak dla nich poświęcić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here