Wbrew pozorom, klapki to nie tylko kapcie do noszenia po domu. Obuwie z odkrytą piętą znajduje zastosowanie także w wielu zawodach, w których spędza się większość czasu w pozycji stojącej, a jednocześnie najważniejsza jest wygoda, a nie ochrona stopy przed urazem czy przemoczeniem. Mowa oczywiście o osobach pracujących w zawodach medycznych, kosmetycznych czy w gastronomii.

Jak dbać o zdrowe stopy?

Obuwie jest jednym z ważniejszych, ale nie jedynym czynnikiem pozwalającym zachować układ ruchu w dobrej kondycji. Klapki skórzane są oczywiście lepszym wyborem, niż buty wykonane z plastiku, jednak najlepsze buty mogą być wręcz szkodliwe, jeżeli nie będą dobrze dopasowane. Szczególnie kupując buty przez Internet warto poświęcić dodatkowe parę minut i starannie sprawdzić tabelę rozmiarów – między wieloma firmami występują drobne różnice, które mogą sprawić, że buty w rozmiarze, który uważaliśmy za idealny, okażą się za ciasne lub zbyt wielkie.

Oprócz tego ważne jest oczywiście dbanie o higienę – szczególnie osoby ze skłonnością do zwiększonej potliwości powinny stosować dodatkowe środki, zapobiegające rozwojowi bakterii. Może to być zwykły talk, albo specjalistyczne preparaty.

Klapki skórzane – czy to jedyny wybór?

Z różnych powodów niektóre osoby mogą woleć inne materiały – skóra nie jest jedynym surowcem, który zapewnia wygodę, wytrzymałość i higienę, jednak to skórzane klapki są najchętniej wybierane przez lekarzy czy pielęgniarki. Dlaczego? Powodów może być kilka. Po pierwsze, jest to materiał sprawdzony od wielu lat, a więc mają pewność, że klapki skórzane nie wywołają reakcji alergicznych czy odparzeń. Po drugie, ważnym czynnikiem może być cena – dobrej jakości ekoskóra czy oddychające materiały syntetyczne bywają droższe od skóry naturalnej.

Skórzane klapki dedykowane między innymi przedstawicielom zawodów medycznych można znaleźć między innymi tu: https://pantofelek-sklep.pl/pl/c/Klapki-skorzane/2178494. Klapki skórzane lub wykonane ze skóry ekologicznej mogą być też jednak dobrym pomysłem po prostu jako eleganckie i wytrzymałe pantofle.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here