Epilacja laserowa to popularny zabieg kosmetyczny mający na celu usunięcie niechcianego owłosienia. Do jego głównych zalet należą przede wszystkim dużą skuteczność, ponieważ efekty zabiegu są widoczne przez bardzo długi czas oraz wygoda, ponieważ po wykonanej serii zabiegów nie ma konieczności stosowania innych dostępnych na rynku metod depilacji.

Epilacja laserowa, zasada działania zabiegu

Epilacja laserowa to zabieg z wykorzystaniem działania promieniowania laserowego. Wiązka światła emitowana przez specjalistyczne urządzenie przenika przez skórę i jest pochłaniana przez znajdujący się we włosie barwnik – melaninę. Otrzymana duża dawka ciepła niszczy cebulkę włosa, w procesie nazywanym fototermolizą. Po zniszczeniu cebulki, włos jest łatwo usuwany z powierzchni skóry.

Epilacja laserowa, skuteczność zabiegu

Skuteczność epilacji laserowej zależy przede wszystkim od karnacji skóry oraz koloru i ilości niechcianego owłosienia. Jest ona bardziej efektywna u osób z jasnym odcieniem skóry i dość ciemnym kolorem włosów. Kolor skóry i włosów determinuje również ilość potrzebnych do wykonania zabiegów w celu osiągnięcia pożądanych rezultatów.

Epilacja laserowa, obszary do wykonania zabiegu

Epilacja laserowa jest zabiegiem dość bezpiecznym, nawet w przypadku bardzo delikatnych obszarów ciała. Epilacja laserowa bikini może być również wykonywana bez istotnych przeciwwskazań, pod warunkiem stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Epilacja laserowa, zasady bezpieczeństwa

Epilacja laserowa powinna być wykonywana w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń podlegających okresowej kontroli. Obsługę nad sprzętem powinny sprawować osoby kompetentne, mające wiedzę zarówno na temat wykonywanego zabiegu, jak i duże doświadczenie w jego stosowaniu. Osoby te powinny przykładać szczególną uwagę do zachowania zasad sterylności zabiegu w celu uniknięcia ewentualnych powikłań pozabiegowych.

Epilacja laserowa Katowice

Listę profesjonalnych gabinetów kosmetycznych świadczących usługi w zakresie laserowego usuwania zbędnego owłosienia na terenie danego miasta, można znaleźć wpisując w przeglądarkę internetową hasło na przykład: dEpilacja laserowa katowice.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here