Wiele osób staje w pewnym momencie życia przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu. Najczęściej jest to kredyt hipoteczny lub konsumencki, zaraz po nich znajdują się pożyczki. Głównym źródłem dodatkowej gotówki są banki, rzadziej inne instytucje oferujące pomoc finansową.

Czym jest kredyt hipoteczny?

Najogólniej mówiąc, jest to każdy kredyt długoterminowy, którego zabezpieczeniem jest hipoteka ustanawiana na rzecz banku i jest wpisana w dziale IV księgi wieczystej. Zaliczyć tu trzeba: kredyt mieszkaniowy, kredyt konsolidacyjny, pożyczka hipoteczna, kredyt budowlano – hipoteczny. By uniknąć jakichkolwiek pomyłek i niedomówień, warto skontaktować się z doradcą kredytowym, który dokładnie, krok po kroku objaśni wszystkie istotne kwestie związane z kredytem, przedstawi wymagania, jakie petent musi spełnić, by otrzymać taki kredyt, a także jak wygląda cały proces rozpatrywania wniosku, kredytowania, oraz co należy zrobić w momencie spłaty całej kwoty zobowiązania.

Kredyt hipoteczny Olsztyn można zaciągnąć w każdym banku. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto zrobić rozeznanie, która instytucja posiada najkorzystniejsze oferty i warunki kredytowania. Kredyty hipoteczne Olsztyn stanowią reklamę nie tylko banków, ale również agencji zajmujących się fachowym doradztwem finansowym. Przy wyborze ostatecznej opcji warto zwrócić na kilka istotnych elementów umowy kredytowej, takie jak choćby koszty kredytu hipotecznego, do których zalicza się: prowizję bankową, ustanowienie hipoteki, koszty obsługi notarialnej, ubezpieczenie nieruchomości od zdarzeń losowych z cesją praw na rzecz banku, ubezpieczenie na życie z cesją praw na rzecz banku, założenie księgi wieczystej jeśli nieruchomość jej nie posiada, całkowity koszt kredytu oraz prowizja za wcześniejszą spłatę. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty kredytowej warto też zwrócić uwagę na wysokość RRSO, oprocentowanie roczne czy wysokość prowizji. Wstępne rozeznanie w kredytach hipotecznych można przeprowadzić samemu w domu przy użyciu rankingów i kalkulatorów kredytowych, jednak warto skonsultować swój wybór z doświadczonym doradcą.

Źródło: https://kredytolsztyn.com
Facebook: https://www.facebook.com/DoradcaFinansowyOlsztyn/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here