Sprzedaż złomu ma wiele zalet. Przede wszystkim pomaga to zwiększyć budżet przedsiębiorstwa, ale to nie wszystkie korzyści płynące z oddawania niepotrzebnych przedmiotów do recyklingu. Dowiedz się, co możesz zyskać, odwiedzając punkt skupu złomu.

Czym są węgliki spiekane i skąd je pozyskiwać?

Węgliki spiekane to materiały narzędziowe otrzymywane przez prasowanie i ogrzewanie węglików metali (tytanu, wolframu, tantalu, niobu). Uzyskane w ten sposób produkty charakteryzują się wysoką odpornością na ścieranie. W zależności od wymagań, rozróżnia się następujące jakości tych surowców:

  • S, U, H – stosowane do obróbki skrawaniem,
  • G – nadaje się do obróbki plastycznej,
  • B – idealne do produkcji narzędzi stosowanych w przemyśle górniczym.

Na rynku wtórnym węglik spiekany można znaleźć między innymi w: wiertłach, nożach wymiennych, frezach, płytkach gwinciarskich, walcach drucianych, płytkach wieloostrzowych, wiertłach, płytkach gwinciarskich.

3 powody, dla których warto sprzedać odpady do skupu?

Zamiast wyrzucać zużyte frezy, wiertła lub płytki wieloostrzowe, lepiej oddać je na skup węglika – ceny tego surowca są coraz wyższe dlatego jest to interesująca propozycja. Dlaczego jeszcze warto to zrobić? Poniżej przedstawiono argumenty przemawiające za tym rozwiązaniem:

Ochrona środowiska naturalnego

Organizacje ekologiczne ostrzegają przed znacznym wyczerpaniem zasobów naturalnych. Według raportu WWF, w ciągu ostatnich 50 lat nasz ślad ekologiczny zwiększył się o 190% [1]. Co to oznacza? Oznacza to, że zasoby dostępne na Ziemi mogą nie wystarczyć do zaspokojenia potrzeb przemysłu. Warto wiedzieć, że materiały pochodzące z recyklingu są cenne i mogą być wykorzystywane w wielu sektorach.

Wsparcie dla gospodarki

Ponieważ na naszej planecie jest coraz mniej zasobów naturalnych, koszty ich wydobycia mogą drastycznie wzrosnąć. To z kolei przełoży się na ceny związane z produkcją narzędzi, komponentów i maszyn. Aby tego uniknąć, warto obstawiać towary na rynku wtórnym.

Dodatkowe źródło dochodów

Ceny produktów zależą m.in. od aktualnej sytuacji na świecie oraz notowań na giełdzie. Przy opracowywaniu kosztorysów bierze się pod uwagę rodzaj oraz skład dostarczonych materiałów. Należy pamiętać, by współpracować ze sprawdzonymi punktami zajmującymi się recyklingiem surowców z rynku wtórnego. Dodatkowo złom węglika spiekanego, który długo działa na rynku, dysponuje rozbudowanym zapleczem logistycznym. To istotne, bo w razie potrzeby można umówić się na odbiór towaru w dowolnym miejscu.

Ceny produktów zależą m.in. od bieżącej sytuacji na świecie i cen giełdowych. Podczas przygotowywania kosztorysu bierze się pod uwagę rodzaj i skład dostarczanych materiałów. Nie należy zapominać o współpracy ze sprawdzonymi punktami recyklingu, które zajmują się obrotem materiałami z rynku wtórnego. Ponadto złom węglików spiekanych, który jest obecny na rynku od dłuższego czasu, ma duże doświadczenie logistyczne. Jest to ważne, ponieważ w razie potrzeby można umówić się na spotkanie w celu odebrania towaru w dowolnym miejscu

Recycling surowców to dobry kierunek!

Sprzedaż odpadów na złom to doskonała decyzja. Nie tylko chroni środowisko, ale także wspiera przemysł. Ponadto sprzedaż materiałów na rynku wtórnym pozwala zgromadzić dodatkowe środki, które można przeznaczyć na dowolny cel.

Źródło:

1. Living Planet Report, WWF 2018

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here