Kosmetyki towarzyszą nam od urodzenia przez całe życie, jednak nie zawsze przywiązujemy do nich dużą wagę. Gdy jesteśmy dziećmi, wybierają je dla nas rodzice. Dopiero z czasem zaczynamy sami je dla siebie wybierać – to najczęściej moment, w którym ich skład zaczyna mieć dominujące znaczenie. Dlaczego zatem w tak wielu znajdują się olejki roślinne? I czy można je stosować samodzielnie?

Czym są olejki roślinne?

Olejki roślinne to nic innego, jak oleje wytłaczane z roślin – zazwyczaj z ich pestek. Najlepsze są te, które zostały przygotowane w jak najbardziej naturalny sposób, czyli wytłoczone na zimno i użyte niedługo po tym, jak zostały przygotowane. Wówczas nie wymagają one stosowania konserwantów, a co za tym idzie, są najkorzystniejsze dla naszej skóry.

Olejki roślinne składają się między innymi z nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz rozpuszczonych w nich substancji odżywczych, takich jak witaminy czy materiały. Często występują w nich także antyoksydanty, polifenole i garbniki, które wykazują aktywne działanie w zetknięciu z naszym organizmem. Dzięki temu, iż współwystępują z naturalnymi tłuszczami, wykazują większą dostępność biologiczną.

Olejki w celu głębokiego nawilżenia ciała

Jedną z najważniejszych cech olejków roślinnych jest zdolność do głębokiego nawilżania skóry. Dzięki temu szybko zostaje ona ujędrniona i uelastyczniona. Staje się znacznie przyjemniejsza w dotyku, bardziej gładka, jedwabista i delikatna. Odpowiednie nawilżenie szybko eliminuje takie problemy jak łuszcząca się skóra, pękający naskórek czy zaczerwienienia i podrażnienia wywołane niedoborem wody.

Olejki w celu odżywienia i regeneracji

Wspomniane bogactwo witamin i minerałów, a także innych substancji aktywnych sprawia, że olejki w kosmetykach służą także regeneracji skóry i jej odżywieniu. Dostarczają wszystkiego, co jest jej niezbędne w celu uruchomienia naturalnych procesów naprawczych. Dzięki temu po ich zastosowaniu szybko można zobaczyć prawdziwą poprawę stanu swojej cery, paznokci czy włosów.

Przeciwko procesom starzenia się skóry

Kolejna zaleta kosmetyków zawierających oleje naturalne to możliwość przeciwdziałania wolnym rodnikom. Olejki często zawierają w sobie silne antyoksydanty, które nie dopuszczają do uszkodzeń skóry. Dzięki temu przeciwdziałają procesom starzenia się i wyraźnie je opóźniają.

Wśród preparatów, które cechują się tymi wszystkimi zaletami, możemy wyróżnić między innymi kosmetyki Sylveco, które zostały stworzone w pełni na bazie naturalnych, roślinnych składników. Wysoka jakość i wyselekcjonowane substraty to gwarancja, że będą doskonale działać i nie powodują skutków ubocznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here