Kurtki typu sztormiak to chętnie kupowany rodzaj odzienia wierzchniego. Z kurtek tych korzystają zarówno sportowcy, pasjonaci spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, jak i po prostu osoby pragnące zabezpieczyć się przed deszczem na co dzień. Zdecydowaną zaletą sztormiaków jest fakt, że są to kurtki na lata, o niezwykle dużej wytrzymałości i odporności na uszkodzenia. Jeśli rozważasz możliwość zakupu sztormiaka – ten tekst jest dla ciebie. Dowiesz się z niego na jakie parametry sztormiaków warto zwrócić uwagę w czasie zakupu oraz po czym poznać sztormiak dobrej jakości.

Sztormiak – solidna kurtka na lata

Sztormiaki to kurtki niezwykle solidnie wykonane. W ich budowie stosuje się wyłącznie trwałe materiały oraz specjalne rodzaje obszyć. Dzięki ich wykorzystaniu typowy sztormiak jest w stanie bez przeszkód służyć swojemu właścicielowi przez okres ponad 5 lat. Najbardziej wytrzymałe sztormiaki nadają się do użytku przez 15 lat lub nawet dłużej. Oczywiście, odpowiedni sposób przechowywania, korzystania i pielęgnacji sztormiaka ma olbrzymi wpływ na jego żywotność.

Poszukując dobrej jakości sztormiaków, polecamy zwrócić uwagę na ofertę sklepów internetowych. Szczególnie warta polecenia jest: https://www.szopeneria.pl/, w której znajdują się sztormiaki dedykowane dla kobiet, jak im mężczyzn.

Jak znaleźć właściwy sztormiak?

Dobrej jakości sztormiak powinien być wygodny i dobrze izolować na przed działaniem czynników zewnętrznych. Oczywiście, nie istnieją uniwersalne kroje sztormiaków, dlatego – konieczne będzie zmierzenie swoich proporcji lub przymierzenie kilku dostępnych modeli. Jest o tyle istotne, że wachty pełnione nocą na pokładzie potrafią być bardzo nieprzyjemne. Niskie temperatury, wilgoć oraz powiewy wiatru – to czynniki przed których działaniem powinien nas uchronić dobry sztormiak.

Sztormiak oczywiście powinien być na tyle duży, by pod jego powierzchnią zmieściły się pozostałe warstwy – bielizna i środkowa warstwa ubioru. One z kolei będą odpowiedzialne za ogrzewanie organizmu i izolowanie jego temperatury.

Poziom oddychalności danego sztormiaka to ważny parametr informujący nas o jego zdolności do wentylacji naszego organizmu. Oddychalność zależy od materiału, z którego została wykonana membrana oraz część osłonowa.

Przepuszczalność wody to kolejny ważny parametr. Znajdziemy sztormiaki mniej i bardziej izolujące przed wodą i wilgocią, które wdzierając się do wnętrza, pozbawiają nas energii cieplnej. Warto zaopatrzyć się w sztormiak, którego przepuszczalność wynosi przynajmniej 20000 milimetrów słupa wody.

Kolejne ważne parametry to obecność dodatkowych wzmocnień w budowie sztormiaka. Najbardziej pomocne są wzmocnienia umieszczone na kolanach i pośladkach. W miejscach tych materiał często się przeciera lub zostaje naciągnięty, a także stanowią one istotne punkty w izolacji termicznej. Dlatego, często są wzmocnione dodatkową warstwą pianki lub innych materiałów izolujących.

Pomocne będą także osłony zamontowane dookoła suwaka. Mają one najczęściej postać listwy na rzepy, a sam suwak jest wodoodporny.

Kieszenie to elementy o praktycznym zastosowaniu. Pomocne są kieszenie zarówno do przechowywania różnego typu obiektów (kieszenie takie powinny być całkowicie szczelne), jak i kieszenie do ogrzewania rąk.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here