Leczenie zmian skórnych i doprowadzenie stanu skóry do poziomu, który satysfakcjonuje daną osobę, można prowadzić na wiele sposobów. W branży kosmetologicznej wykształciło się wiele metod, które pozwalają na skuteczną walkę z niedoskonałościami skóry.

Mikrodermabrazja w Warszawie przeprowadzana jest w większości salonów kosmetycznych, a swoją popularność zawdzięcza głównie uniwersalności, prostocie oraz wysokiej skuteczności. Najpopularniejsze wskazania do przeprowadzenia tego zabiegu to:

  • wągry i zaskórniki,
  • trądzik,
  • nadmierny łojotok,
  • przebarwienia,
  • zmarszczki,
  • cellulit.

Jak widać, zaleceń jest bardzo dużo. Chcąc zdecydować się, czy dany przypadek kwalifikuje się do tego zabiegu, warto jednak dowiedzieć się, na czym on polega.

Na czym polega zabieg mikrodermabrazji?

Sam zabieg polega na mechanicznym usunięciu pierwszej warstwy skóry, czyli naskórka. Sprowadza się to do zastosowania specjalistycznych preparatów, których celem jest starcie wierzchniej warstwy skóry. Przed to osiąga się efekt odsłonięcia skóry właściwej. Na tym etapie pozbywa się wielu przebarwień, a także umożliwia lepsze usuwanie łoju i otworzenie porów, co jest skutecznym przeciwdziałaniem i usuwaniem wągrów, zaskórników oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Poziom oczyszczania na tym poziomie może być różny i jest zależny od zastosowanych preparatów. Wcześniej skóra powinna zostać mocno zmiękczona. Rodzaj mikrodermabrazji jest zależny od stanu skóry pacjenta, a szczegółowe dobranie terapii jest zależne od specjalisty, który przeprowadza zabieg. Udając się na zabieg mikrodermabrazji, warto skorzystać z usług wykwalifikowanych specjalistów, którzy dadzą gwarancję umiejętnego dobrania intensywności zabiegu do potrzeb danej skóry. Trzeba zwrócić uwagę na to, że na takie zabiegu trafiają klienci z różnymi problemami skórnymi, które mają przeróżne podłoże. Mogą to być zarówno osoby chcące pozbyć się przebarwień i zanieczyszczeń, jak i osoby, które borykają się z przewlekłym trądzikiem i zmianami zapalnymi. Obydwie sytuacje wymagają zupełnie odmiennego podejścia i doświadczenie ze strony prowadzącego zabieg.

Czy mikrodermabrazja jest skuteczna?

Należy wspomnieć, że aktywny trądzik w niektórych formach, a także niektóre schorzenia, takie jak grzybica lub zakażenia wirusowe są przeciwwskazaniem dla tego zabiegu i samo jego przeprowadzenie nie tylko nie pomoże, ale także pogłębi problem. W przypadku wykonania zabiegu zgodnie z zaleceniami dermatologów i kosmetologów jest to bardzo skuteczny zabieg, który przeważnie powtarza się kilkukrotnie w celu osiągnięcia optymalnych rezultatów. Za każdym razem przy okazji zabiegu można wprowadzać do skóry specjalistyczne preparaty wspomagające jej regeneracje. Zabiegi można powtarzać co kilka tygodni, a wtedy uzyskuje się optymalne rezultaty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here