Kredyt hipoteczny w Białymstoku jest doskonałym rozwiązaniem przede wszystkim dla osób, których celem jest zakup własnego domu czy mieszkania. Oczywiście w celu znalezienia najtańszej oferty rekomendowane jest porównanie ofert kredytów hipotecznych w poszczególnych instytucjach finansowych. Nie wszyscy potencjalni klienci dokładnie wiedzą czym jest kredyt hipoteczny?

W najprostszym możliwym ujęciu kredyty hipoteczne Białystok są produktami bankowym, których zabezpieczeniem jest hipoteka. Jest to bowiem rzeczowy środek zabezpieczenia wierzytelności na daną nieruchomość. Oznacza to tym samym, że w przypadku, gdy kredytobiorca zaprzestałby spłacać swoje zobowiązania bank zyska prawo do przejęcia danej nieruchomości.

Jakie są warunki udzielenia kredytu hipotecznego?

Osoba, która niestety nie jest w stanie samodzielnie sfinansować zakupu danego mieszkania powinna bardzo dokładnie sprawdzić koszt danego kredytu hipotecznego. Podczas porównywania ofert rekomendowane jest zwrócenie szczególnej uwagi na oprocentowanie kredytów hipotecznych. Warto tym samym pamiętać, że banki będą doliczały do ostatecznej kwoty swoją prowizję.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że wpływ na podwyższenie kosztu kredytu ma także obowiązkowa składka ubezpieczeniowa. Oznacza to tym samym, że zdecydowanie najbardziej miarodajnym wskaźnikiem związanym z porównywaniem ofert będzie RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania.

Należy zaznaczyć, że im wyższy będzie wkład własny, tym mniejsza kwota kredytu będzie potrzebna danemu klientowi. Sprzyja to oczywiście zdecydowanie ewentualnemu obniżeniu wysokości rat. Osoba ubiegająca się o kredyt powinna także spodziewać się, że będzie sprawdzona jej zdolność kredytowa. Kredyty hipoteczne są bowiem przyznawane na bazie realnych szans jego spłaty. Osoba, która nie tylko ma wysokie zarobki, ale również nie ma zobowiązań finansowych zna zdecydowanie większe szanse na otrzymanie pożyczki. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że banki bardzo przychylnie patrzą na osoby, które są zatrudnione na umowę o pracę na czas nieokreślony.

Źródło: kredyty Białystok
Facebook: https://www.facebook.com/DoradcaFinansowyBialystok/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here