Kawiarnia oraz cukiernia to miejsca słodkiej rozpusty. Przychodzą do nich ludzie, aby poplotkować przy czymś smakowitym, ale również po to, aby podelektować się czymś, czego nie mają w domu. Czy zakup maszyny do lodów w takim miejscu jest dobrym wyborem?

Lody dla ochłody nie tylko latem

Niektórzy przedsiębiorcy prowadzący biznes kawiarniany nie widzą zbytnio inwestycji w maszynę do lodów dziesięciu tysięcy złotych, by ta zarabiała na siebie tylko w okresie letnim. Jednak warto zauważyć na przykładzie lodziarni, że cieszą się one zainteresowaniem również zimą, ponieważ wtedy ludzie też lubią cieszyć podniebienie lodowymi deserami.

Latem w kawiarniach spadać może sprzedaż napojów gorących i słodkich wypieków, za to ludzie chętnie przychodzą się napić mrożonej frappe i zjeść pysznego loda – a zatem maszyna do lodów może być w takim miejscu strzałem w dziesiątkę!

Inwestuj w jakość

Lody włoskie z maszyny są innym rodzajem deserów lodowych niż te gałkowane. Ich największym atutem jest delikatna konsystencja bazująca na śmietance, a nie konkretny smak. Dlatego maszyna do włoskich świderków w kawiarni może być bardzo ciekawym pomysłem.

Inwestując w dobrej jakości maszynę kontrolującą temperaturę, wielkość porcji czy ilość wydawanych lodów, a także tworzącą ciekawe miksy smakowe z różnych mieszanek, możesz przysporzyć sobie wielu klientów.

Na miejscu i na wynos

Maszyny do lodów w kawiarniach spełniają podobną funkcję do automaty do kawy serwujące ten napój w kubkach na wynos. Nie każdy klient przychodzi do kawiarni, by skonsumować coś słodkiego na talerzyku widelczykiem, czy wypić kawę w filiżance ze spodkiem. Wielu klientów ceni sobie w lokalnych kawiarniach system „to go”, umożliwiający szybkie zamówienie kawy czy lodów, i zjedzenie ich na zewnątrz.

Właściciele kawiarni zdecydowanie powinni wziąć to pod uwagę – gdy brakuje miejsc siedzących w kawiarni, trudno jest zarobić cokolwiek „ponad stan”, gdy nie ma gdzie usadzić nowych gości. A jeśli są chętni na pyszną kawę czy loda włoskiego, można im zaoferować kupno w kawiarni i zjedzenie poza nią – to dla wielu osób wygodniejsza alternatywa! Maszyny do lodów bardzo szybko na siebie zarabiają, szczególnie gdy są mądrze ulokowane!

Maszyny do lodów dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here