Jak założyć sklep? Otwarcie sklepu franczyzowego to marzenie wielu przedsiębiorców. Zanim rozpocznie się działanie w tym kierunku, warto wiedzieć, czego wymaga franczyzodawca.

Jak otworzyć sklep? W przypadku franczyzy istotne są takie kwestie jak aplikowanie, weryfikowanie umiejętności i sytuacji finansowej kandydatów, rejestracja działalności gospodarczej i podpisanie umowy oraz wymagany na start wkład własny.

Aplikacja na franczyzobiorcę – co warto wiedzieć?

Jak założyć sklep? Aby zostać franczyzobiorcą, dobrze jest przygotować aplikację. Niektóre sieci wymagają wysłania CV mailem, inne okazania go podczas osobistego spotkania. W dokumencie powinny się znaleźć dane kontaktowe, podstawowe informacje o przebiegu edukacji i o doświadczeniu zawodowym, informacje o dodatkowych umiejętnościach, jak np. posiadanie prawa jazdy czy też ukończenie określonych kursów. W ten sposób franczyzodawca szybko otrzymuje niezbędne informacje, sprawdzić czy osoba spełnia kryteria

Umiejętności i sytuacja finansowa kandydata

W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej oprócz tego, że można się dowiedzieć, jak założyć sklep, weryfikowane są umiejętności kandydata, w tym te handlowe, ale również interpersonalne (jak komunikatywność) oraz motywacja do pracy. To jednak nie wszystko, co podlega sprawdzeniu w toku rekrutacji. Rewidowany jest również status finansowy kandydata. Franczyzodawca sprawdza te dane w Biurze Informacji Gospodarczej (BIG). Dopiero po pozytywnej ich rewizji przekazuje franczyzobiorcy informacje, jak otworzyć sklep.

Rejestracja franczyzy i podpisanie umowy

Jak otworzyć sklep? Rozpoczęcie współpracy z franczyzodawcą wymaga podpisania umowy franczyzowej. Zanim jednak to nastąpi, konieczne jest przejście kilku dodatkowych kroków. Pierwszy z nich obejmuje przygotowanie dokumentów urzędowych. Przyszły franczyzobiorca składa m.in. wniosek o wpisanie go do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Niezbędna jest także rejestracja jako podatnik VAT czynny w urzędzie skarbowym. Dodatkowo. gdy wcześniej prowadziło się działalność gospodarczą, trzeba okazać franczyzodawcy zaświadczenie o niezaleganiu w ZUS i US. Do dokumentów urzędowych podłącza się także pełnomocnictwo do żądania udzielenia informacji gospodarczych z BIG.

Jak otworzyć sklep franczyzy – wkład własny

Do otwarcia franczyzy wymagany jest na start często wkład własny. Może się on różnić w zależności od sieci i wynosić od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Niski wkład własny jest wymagany m.in. przez franczyzę Żabka. Jak otworzyć sklep Żabka? Jeśli chodzi o Żabkę, współpraca układa się w tej kwestii doskonale. Do otwarcia sklepu wystarczy zaledwie około 5 tysięcy złotych. Na te kwotę, (oprócz opłaty za przystąpienie do sieci,) składają się: zakup kasy fiskalnej, towarów regionalnych oraz koszt koncesji na sprzedaż alkoholu. To, jak otworzyć sklep Żabka, przekazywane jest już podczas rozmów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here