Co powinniśmy wiedzieć na temat naturalnego kamienia jaspis?

0
93

Uznaje się, że niektóre kamienie posiadają właściwości zdrowotne. Pozytywnie wpływają na organizm człowieka. Dużą popularnością cieszy się jaspis, który może mieć różnorodne kształty, barwy i wzory, w konsekwencji każdy z modeli wydaje się być niemalże wyjątkowy i unikalny. Jakie znaczenie ma jaspis? W jaki sposób wpływają poszczególne rodzaje tego kamienia? Jakie właściwości posiada? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Jakie znaczenie ma jaspis?

Jaspis był uznawany za wyjątkowy kamień już w czasach starożytności. Uważano wówczas, że jego działanie jest magiczne, w konsekwencji powszechnym zjawiskiem było wykorzystywanie go do produkowania talizmanów bądź amuletów. Wielbiciele są przekonani, że tego typu kamień szlachetny skutecznie oczyszcza aurę człowieka. W praktyce oznacza to, że praca dokrewnych gruczołów staje się zrównoważona, przez co ciało i dusza staje się ukojona. Jaspis poprawia atmosferę w rodzinnym gronie lub w dowolnym innym zgromadzeniu. W ezoteryce kamień ten stosowany jest jako pomoc w realizacji poszczególnych celów. Mówi się, że zwiększa on naszą wydajność, jednocześnie sprawia, że podejmowanie kluczowych decyzji jest dla nas mniej problematyczne.

W jaki sposób wpływają poszczególne rodzaje kamienia jaspis?

Wyróżnić możemy następujące kamienie jaspis: czerwone, żółte, dalmatyńczyki, leopardzie, ocean i sezamkowe. Te pierwsze mogą wzmocnić ludzką wolę, jednocześnie pełnią ochronną funkcję dla właściciela. Jaspis żółty pobudzi seksualnie kobietę i co ciekawe- otwiera umysł na paranormalne zjawiska. Kamień szlachetny dalmatyńczyk noszony jest przez persony, które pragną w najbliższym czasie osiągnąć sukces zawodowy. Litoterapeuci twierdzą, że wspomaga rzucenie palenia. Jaspis leopardzi pomaga podnieść się po porażkach, a ten sezamkowy umożliwia rozwiązanie trudnych problemów życiowych. Jaspis ocean sprawi, że zaakceptujemy trudności życiowe i zaczniemy sobie z nimi radzić.

Jakie właściwości posiada jaspis?

Jaspis w dzisiejszych czasach wykorzystywany jest w litoterapii. Według wielu jest to remedium, które poprawi odporność, jednocześnie załagodzi załamania nerwowe. Wiąże się to bezpośrednio z utrzymywaniem równowagi pomiędzy yin i yang. Jaspis skutecznie oczyszcza aurę człowieka. Usuwa negatywną energię i promieniowanie elektromagnetyczne. Pomaga w radzeniu sobie z lękami, niekiedy łagodzi ból.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here