Chiny należą do jednej z najstarszych cywilizacji na świecie i liczą ponad 5 tysięcy lat. Dziś Chiny to najbardziej ludne państwo na świecie. Gdyż populacja tego kraju liczy około 1,5 miliarda osób. Co stanowi około 19% ludności świata. Pod względem obszaru Chiny zajmują 3 miejsce na świecie. Natomiast pod względem rozwoju gospodarczego wysuwają się na prowadzenie w skali światowej. Chiny leżą w Azji i są zamieszkałe przez wiele grup etnicznych. To kraj bardzo ciekawy pod względem krajobrazu, architektury, historii, kultury, tradycji i nowoczesności.

Chiny to kraj zamieszkiwany przez bardzo mądrych, pracowitych i praktycznych ludzi. Większości ludzi Chiny kojarzą się z wynalazkami. I słusznie, bo niemalże wszystko co ważne wynalezione zostało w Chinach lub miało jakiś związek z Chinami. Warto więc na własne oczy zobaczyć ten ciekawy i egzotyczny dla nas kraj wybierając podróż do Chin. I skorzystać z oferty wycieczki do Chin od carter.eu.

Chiny to państwo azjatyckie obejmujące historyczne Chiny, oraz Tybet, jak i inne ziemie Azji Środkowej. Państwo to stanowi ogromną różnorodność kulturową, gdyż zamieszkałe jest przez 56 grup etnicznych. Wycieczka do Chin może być niezapomnianym wydarzeniem. Nie tylko wydarzeniem życia, lecz pozostanie w pamięci na zawsze. A nawet może wpłynąć na zmianę stylu swojego życia. Gdyż tam ludzie żyją zupełnie inaczej niż w Europie.

Styl życia Chińczyków może niektórych zainspirować do zmiany własnego na bardziej zdrowy. Poza tym Chiny to kopalnia wiedzy historycznej i jednocześnie państwo przyszłości. Jest to jedno z czterech państw świata najchętniej odwiedzanych przez turystów. Średnio rocznie odwiedza Chiny około 60 milionów turystów. Co stawia Chiny na drugim miejscu na świecie pod względem dochodu płynącego z turystyki zaraz po USA. Bo turyści zostawiają w Chinach aż 115 miliardów dolarów rocznie. Dlatego, bo Chiny są ciekawe turystycznie. Posiadają aż 50 obiektów wpisanych na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Dając tym samym państwu chińskiemu 2 miejsce na świecie po Włoszech.

Chiny największej liczbie ludności kojarzą się z murem chińskim, który był kiedyś budowlą obronną, a dziś jest symbolem tego państwa. Historią sięga aż czasów z przed naszej ery. A dziś jest jednym z cudów świata. Będąc w Chinach nie można ominąć też widoku pól ryżowych, które stanowią jeden z najbardziej malowniczych krajobrazów jakie przyszło nam widzieć. Pekin, to kolejne miejsce warte zwiedzenia będąc w Chinach. Warto zwiedzić również Songpan miejscowość zamieszkałą gównie przez Tybetańczyków. Znajdują się tam liczne wodospady i oczka wodne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here