Blachodachówka to jeden z najczęściej wybieranych pokryć dachowych. Cieszy się ogromnym uznaniem inwestorów. W artykule podpowiadamy dlaczego i czy rzeczywiście warto wykorzystać ją na budowie.

Blachodachówka – informacje praktyczne

Blachodachówka produkowana jest i wykorzystywana w budownictwie od wielu setek lat. Wytwarza jest z ocynkowanych blach, które powleka się specjalnymi powłokami organicznymi. Jest trwała, estetyczna, a przy tym niedroga.

Blachodachówka – czy warto

Czy warto wybierać blachodachówkę jako pokrycie dachowe? Jeszcze kilka lat temu odpowiedź brzmiałaby: tak, ale tylko jeśli nie masz innej opcji. Dziś jest zdecydowanie tak. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia naprawdę wysoka jakość, a przy tym atrakcyjna cena.

Mimo, że na rynku jest ogromny wybór pokryć dachowych to blachodachówka zdecydowanie oferuje najlepszy stosunek ceny do jakości. Nic więc dziwnego, że jest tak często wybierana.

Na plus jest również fakt, że blachodachówka to wiele różnych wzorów i bogata kolorystyka. Dzięki temu taki rodzaj pokrycia dachowego można z powodzeniem wykorzystać zarówno w budownictwie tradycyjnym jak i nowoczesnym.

Blachodachówka modułowa – nowość na rynku

Stosunkowo nowym rozwiązaniem na rynku pokryć dachowych jest blachodachówka modułowa. Specjalnie wyprofilowany rowek sprawia, że jej układanie jest szybkie i proste, bo układa się nie pojedyncze elementy, a gotowe moduły. Taki moduł składa się zwykle z 10-ciu dachówek.

Takie rozwiązanie docenią inwestorzy, którym zwykle mocno zależy na czasie, a dach to jeden z tych etapów, które pochłaniają najwięcej czasu.

Blachodachówka – szerokie spectrum zastosowań

Niewątpliwą zaletą blachodachówki jest to, że można ją stosować w wielu różnych obiektach. Budownictwo jedno i wielorodzinne to tylko cześć z nich. Blachodachówka świetnie sprawdzi się również w obiektach sakralnych, zabytkach, budynkach użyteczności publicznej oraz na dachach o dużej stromiźnie.

Biorąc pod uwagę jak duży jest wybór blachodachówek – decyzja o wyborze tej jednej nie będzie łatwa. Warto poczytać wcześniej o różnych rodzajach tego pokrycia dachowego, przeanalizować swoje potrzeby i wybrać taki rodzaj, który najlepiej im sprosta. Jeśli masz problem z podjęciem decyzji skontaktuj się z fachowcem, który będzie wykonywał dach. Na pewno pomoże ci w podjęciu właściwej decyzji.  

Potrzebujesz więcej informacji na temat blachodachówki lub innych pokryć dachowych? . Znajdziesz je na stronie http://fachowydekarz.pl/

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here